SEL EMETİ GÖTÜRMEDEN!

Yaşanan son feaketler projeleri tamamlanmış alt yapı çalışmalarının en kısa sürede hayata geçirilmesi gerektiğini gösterdi.

SEL  EMETİ GÖTÜRMEDEN! Güncel

Emet ilçesinde Perşembe günü aniden bastıran şiidetli yağış ve dolu  hayatı felç etti.

                Meteroloji müdürlüğünden alınana bilgiye göre Perşembe günü 5 dakika içerisinde  saniyede metre kareye 11 kilo yağmur düşen Emet ilçesinde  yollar göle dönüştü. Şehir merkezinde çoğu mazgalların vatandaşlarca koku yaptığı gerekçesiyle kapatılmış olması, sel sularının artmasına neden oldu.

                Eski emniyet binası arsasının toprağı,şehir merkezine akarken, üniversite mevkiindeki toprak yol yağmur suları ile Emet Tahsin ince caddesinden termal tesisleri buldu.  Bazı evlerin bodrumlarını su basarken,inşaatlar bulunan mevkilerde  yollar  toprakla doldu. Yağış sonrası belediye ekipleri yollardaki toprakları ve mazgalları temizlerken, Dsi’inin  çlışmalar yaptığı Kocakıran dan geçmiş yıllara göre yağışla toprak gelmemesi  çalışmaların ne kadar yerinde olduğunu gösterdi.

                Son yağış Emet ilçesinin tamemen alt yapısını değiştirmek için birkaç yıldır projelerini tamamlayan Emet belediyesinin isabetli bir çalışma yaptığını gösterirken,  son 2 ayda 2 sele maruz kalmak, ise projelerin biran önce hayata geçirilmesi gerektiğini gösterdi.

                Belediye başkanı Mustafa Koca Emetin yağmur kanalları ve kanaliziasyon projelerinin ihale edilerek,yapımlarının tamamlandığını ve teslim edildiğini beyanla;”  Emet içme suyu şebekesinide komple değiştirecek olan projemizde ihale edilmişti. Gerekli çalışma ve projelendirmeleri tamamlandı. Son kontrolleri ile tarafımıza teslim edildikten sonra,Yağmur kanallaır,kanalizasyon ve içme suyu  birlikte ihale edilecek. Şuan her proje ayrı  yapılmaya klaksa defalarca şehrin altı üstüne getirilecek. İçme suyu projeside alınınca 3 ü birlikte ihale edilerek bir seferde, bölge bölge Emetin komple alt yapısını modernize edeceğiz.Artık bu alt yapı Emetimizi kaldırmıyor. Geçmişten bugüne eski idarecilerimiz ve yöneticlerimiz gerkeli çalışmaları yaptılar. Şimdi günün şartlarında bunları modernize etmek ise bizlerin görevi. Çalışmaların tamamı bittiğinde inşallah Emet ilçemizin önümüzdeki 50 ila 100 yıl alt yapı sorunu yaşamayacağını düşünüyoruz  “dedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar