ARTIK EMETBOR’UN PALETLERİ EMET’TEN

Emetbor işletmesinin palet ihtiyacı artık Emetten karşılanıyor.

ARTIK EMETBOR’UN PALETLERİ EMET’TEN Ekonomi

Emet ilçesinde yıllardır  başka illerden sürekli Emetbor işletmesine palet sevkiyatı yapılıyordu Bölgenin en büyük ormn depolarından birine sahip olan Emet ilçesinde tomruk ihalesine giren firmalar Emet’ten hammadeyi götürüp palet yaparak fabrikaya satılıyordu.

                Emette orman ürünlerinin etkin kullanımı için yıllarca yerli yatırımcıya çağrı yanında kurulan şirketlercede  düşünülen palet fabrikası hayata geçirilemiyordu. Birkaç yıl önce aynı zamanda Emet esnaf odası başkanı olan Abdullah Ünal’ın birkaç yatırımcı ile birlikte kurduğu Emmar , Emet orman ürünleri atölyesi palet üretimine başlamıştı.

                Daha sonra ortaklarınayrılması ile yoluna Ünallar limited şirketi olarak devam eden fabrika Emetbor ihalesini alarak, yıllardır tartışılan konuya noktayı koydu.Artık fabrikamızın palet ihtiyacı yine ilçede bulunan fabrikamızdan karşılanıyor. Ünallar fabrikaya ilk palet sevkiyatını yaptı.

                Kütahya ve diğer illere palet sevkiyatı yapan Ünallar Emetbor palet ihalesini de alınca kapasite artırma kararı aldı. Yeni makinaların siparişini veren firma 27 olan işçi sayısını 32’e çıkarmak için 5 işçi alım ilanı yayınladı.

                Firma sahibi Abdullah Ünal ilçenin bir hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederken;”  Emet’te konuşulur ama aslı olmaz anlayışını yıktığımızı düşünüyoruz.Evet,isteidkten sonra Emette her şey olur.Yeterki istemesini bilip,bu yolda mücadele edebilelim.Ünallar ltd olarak Hedefimiz  işletmemizi dahada büyüterek istihdamı artırmaktır.  “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar