GÖZÜNAYDIN EMET! BİR 10 DERSLİK OKULUN DAHA OLDU...

Emet yeni bir 10 derslik okul dahamı kazanıyor?

GÖZÜNAYDIN EMET! BİR 10 DERSLİK OKULUN DAHA OLDU... Güncel

2017 Mart ayında Emet göleti temel atma törenine katılan dönemin Orman ve su işleri bakanı Veysel Eroğlu 2 yıl dolmadan  açılışını yapacaklarını ifade etmişti.

                Emet 15 Temmuz meydanında  kurulan platforma çağırdığı yüklenici firma yetkililerinden 3 Eylül 2018 tarihinde bitirme sözü alan Bakan Eroğlu   firmayıda sıkıştırdı;” 3 Eylül 2018 tarihinde iş bitmezse firma Emet ilçesine 10 derslikli bir okul yapma sözü almıştı.

                 2019 yılında tamamlanacak olan Emet Barajı için temel atma töreni sırasında yüklenici firma ile pazarlık yapan Bakan Eroğlu, barajın Emet ilçesinin kuruluş yıldönümü olan 3 Eylül 2018 yılında bitirilmesini istedi. Bakanın bu isteğini geri çevirmeyen firma, o tarihte barajın biteceği sözünü verdi. Bakan Eroğlu, firma yetkililerinden verilen tarihte bitiremez ise ilçeye 10 derslik okul yapma sözünü de aldı. Barajın açılma saatini Emet halkına soran Eroğlu, halkın talebi üzerine 00.43'te yapılmasını kararlaştırdı.

         Ancak uzun süredir çalışmaların durduğu Emet göletinde 3 Eylüle 1 aydan az bir süre kala işin tamamlanmasının mümkün olmadığı gözlemleniyor. Veysel Eroğlu’nun makamdan ayrılması ile  3 Eylül de bakanında katılması planlanan açılış ta suya düşmüş görünüyor.

         Vatandaşlar devlette devamlılığın esas olduğunu belirterek yetkililerin yüklenici firmaya verdikleri sözü haırlatmalarını, baraj bitmiyorsa da ilçeye br okul kazandırma sözlerinin yerine getirilmesi  gerektiğini ifade ediyorlar.

         Bu arada Emet göleti için ayrılan ödenekle inşaatın bitmesinin mümkün olmadığı ifade edilirken, arıtma tesisi ve ilçeye isale hattı kurulması çalışmalarınında banlıkça değil,yerel yönetimce yapılacak olmasının sağlıklı dağ suyunun Emet evlerinde akması hayalinin  3-4 sene daha gecikeceği yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar