BAŞKAN KOCA;”HER CANLININ YAŞAM HAKKI VARDIR”

Emet Belediye tarafından Esentepe Espey mevkiinde oluşturulan sokak hayvanları yaşam alanı hizmete girdi.

BAŞKAN KOCA;”HER CANLININ YAŞAM HAKKI VARDIR” Güncel

Emet  Belediye tarafından Esentepe Espey mevkiinde  oluşturulan sokak hayvanları yaşam alanı hizmete girdi.

                Sahipsiz sokak hayvanlarının barınma ve beslenmeleri için oluşturulan yaşam alanında 10 tane küçük kulübe, 1 büyük kulübe, 4 tane besi odağı bulunuyor.  Emet Belediyesi  Zabıta Ekiplerince şehir içinde sahipsiz, başıboş dolaşan köpekler bu merkeze getirilerek  bakımları yapılıyor. Ekipler ilçe de fırıncı, kasap ve lokanta esnaflarından temin edilen atık yiyeceklerini   yaşam alanına getirerek, sokak hayvanlarını besliyor.

                Uygulamadan oldukça memnun olan vatandaşlar, Belediyenin yaptığı hizmetin başlangıç olarak çok güzel bir uygulama olduğunu, ancak geliştirilerek, daha fazla sayıda sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını beklediklerini ifade ettiler.

                Sokak hayvanlarının da yaşam hakları bulunduğunu belirten Emet belediye başkanı Mustafa Koca;”Bütün sokak hayvanlarının  getirip,burada daha uygun şartlarda beslemeye çalışıyoruz.Neticede bunlar bir başlangıçtır.Bundan sonra daha iyi ortamlar kendilerine hazırlayarak,Emetteki hayvansever arkadaşlarla birlikte, bu hayvanlarımıza bakmaya devam edeceğiz.İhtiyacı olan halkımız buraya gelip,buradan hayvan alıp,evlerinde besleyebilirler. “dedi.

                Halen sokak hayvanları yaşam alanında 20 kadar  köpeğe bakılıyor. Belediye ekiplerince belirli zamanlarda gezici veteriner hizmetleir getirilerek hayvanların bakım ve aşıları yapılırken, acil durumlarda da ilçe de bulunan veterinerlerle işbirliğine gidiliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar