87 SANAYİ DÜKKANI YAPIMI HIZLANIYOR

Emet ilçesinde kurulan sanayi yapı kooperatifi vasıtası ile yapımı deva eden 87 adet sanayi dükkanında çalışmalar hız kazanıyor.

87 SANAYİ DÜKKANI YAPIMI HIZLANIYOR Güncel

Emet ilçesinde kurulan sanayi yapı kooperatifi vasıtası ile yapımı deva eden 87 adet sanayi dükkanında çalışmalar hız kazanıyor.

                Emet ilçesinde mülkiyeti belediyeye ait olan Esentepe mevkiinde bulunan 13 bin 500 metre kare arsanın satışını alarak yeni sanayi işyerlerinin yapımına başlayan kooperatif, hazineye ait 5 bin metre kare alanında tapusunu aldıktan sonra çalışmalarına hız vermişti.

                Yaşanan bir takım sıkıntılar nedeniyle bir süredir ağırlayan sanayi dükkanlarında şerefiye payları belirleme çalışmaları tamamlanırken, kapı ihaleleride gerçekleştirildi. Duvarların örüleceği dükkanlarda kapıların 25 Eylül’e kadar takılacağı bilgisi edinildi.

                Emet belediye başkanı Mustafa Koca, Emet esnaf odası başkanı Abdullah Ünal kooperatif üyeleri ve belediye teknik ekipler sanayi dükkanlarında incelemelerde bulundular. Kanalizasyon çalışmalarının sürdüğü inşaatlarda  kapıların ihaesi gerçekleştirilirken, yaklaşık 500 bin tl tutan kapıların montajlarının 25 Eylüle kadar tamamlanacağı öğrenildi.

                              

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar