EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAZ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ

Emet Emniyet müdürlüğünce yaz Kur'an kurslarına giden öğrencilere trafik eğitim semineri verildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN  YAZ KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ Güncel

Emet  Emniyet Müdürlüğünde görevli personeli tarafından yaz aylarında camilerde Kur’an kursu eğitimi gören öğrencilere trafik eğitim semineri verildi.

Emet imam hatip lisesi salonunda ilçede bulunan camilerde yaz aylarında Kur’an eğitimi alan öğrenciler için  bir seminer düzenlendi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri tarafından emniyet kemeri kullanımının önemi, çocukların arka koltukta seyahat etmeleri, yazın yol ve sokaklarda oyun oynamamaları, karşıdan karşıya geçiş kuralları,servis ve araçlarda dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.


Emet Emniyet müdürü Gökhan Yıldırım Müdürlük olarak okullarda da öğrencilere bilgilendirme toplantıları yapıldığı gibi yaz aylarını camilerimizde Kuran öğrenerek geçiren öğrencilerimize yönelik bilgilendirme semineri düzenlediklerini belirtti. Müdür  Yıldırım, şöyle konuştu: 

"Çocuklarımızın güvenliği bizim için çok önemli ve görevlerimizin başında geliyor. Bu nedenle ilçemizdeki okullarda öğrencilerimize trafik, asayiş ve terör konuları başta olmak üzere güvenlikle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Okul sezonunda Yunus Emre Ortaokulunda yaptığımız toplantıda, konusunda uzman personellerimiz öğrencilere hem eğitim vermiş , hem de sorularını cevaplandırmışlardı Bilgilendirici broşürler de dağıtarak öğrencilerimizi güvenlik konularında daha bilinçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Şimdide yaz aylarında camilerimizde Kuran eğitimi gören çocuklarımızı bilgilendiriyoruz. Çocuklarımızın ilgisi bizleri memnun ediyor. Çocuklarımızın güvenliği için bu tür organizasyonlara devam edeceğiz “dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar