MİLLETVEKİLİ KASAP;” HERKESİ GÖREVE DAVET EDİYORUM “ video

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap Emet ilçesinde yaşanan asit tankı patlaması ve asit sızıntıları nedeniyle Emet ilçesine geldi

MİLLETVEKİLİ KASAP;” HERKESİ GÖREVE DAVET EDİYORUM “ video Güncel

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap Emet ilçesinde yaşanan asit tankı patlaması ve asit sızıntıları nedeniyle Emet ilçesine geldi.

            İlçede CHP ilçe başkanı Fevzi Şen ile birlikte espey deresinde halen devam eden asit akıntılarını yerinde inceleyen Milletvekili Kasap, yaşanan  çevresel ve insan sağlığını tehdit eden  oalyın asla örtbas edilemeyeceğini ve konunun yakın takipçileir odluğunu ifade etti.

            Emet ilçesinde tarım ve hayvancılığın öldüğünü şimdi ise çevresle zararlar ile halkında sağlığının ciddi anlamda tehdit altında olduğunu belirten Milletvekili Kasap şunları söyledi;

“Yöre halkının Etibor işletmesinde 18:00 civarında asit deposunda kaçak olması sonucu ciddi bir çevre faciası yaşandığı konusunda duyum aldık. Olayı yerinde inceledik, Espey deresine asitin oluk oluk aktığını gördük. Ortam nefes almaya bile imkan vermiyor. Asit sızıntısı açık arazide akmaya devam ediyor, civarda yüzlerce dönüm arazisi toprağa sızan 700 tonluk asidin etkisinde kalacak tarım arazileri ölüyor mevcut asitler , asit buharından mevcut ürünlerde etkilenmiş durumda.
Buradan tüm yetkililere, Çevre Bakanlığına göreve davet ediyoruz. 
Emet ölüyor, emette tarım ölüyor hayvancılık ölüyor.Herkesi göreve davet ediyorum “

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar