HAMAMCI ; ASİT KOKAN HAVA KADAR AÇIKLAMA YAPILMAMASIDA HALKIMIZI PANİKLETMİŞTİR

SP Emet ilçe başkanı Mehmet Hamamcı yaşanan asit tankı kazası olayını gazetemize değerlendirdi.

HAMAMCI ; ASİT KOKAN HAVA KADAR AÇIKLAMA YAPILMAMASIDA HALKIMIZI PANİKLETMİŞTİR Güncel

Saadet partisi Emet ilçe başkanı Mehmet Hamamcı Gaziemet gazetesine özel bir demeç vererek asit tankı kazasını değerlendirdi.

Kaza kadar yetkililerin zamanında halkı bilgilendirmemelerininde paniğe nedne odluğunu belirten başkan Hamamcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

                “Emetbor işletmemizde hepimizi üzen talihsiz bir kaza meydana gelmiştir.Bu kazanın sebebinin ne odluğunu yetkililerimizin mutlaka açıklayacağını umuyoruz. Her ne sebeple oulrs aoslun böyle üzücü bir kazanın olması Emetbor işletmesindeki yetkilileri, çalışan personeli,Emet halkını üzmüştür. Emet halkımız  saatlerce asitli hava solumak zorunda kaldığı gibi,  bilgi noksanlığı ve yetkililerin bir açıklamayapa lüzumu görmemesi nedeniyle ne yapacaklarını bilemez bir durumda panik yaşamak zorunda kalmıştır.Oysaki yetkililer halkı sağduyuya davet edecek ve endişelerini giderek bir açıklama yapsalar, vatandaşın asit kokusu gidene kadar yapmaları gerenlerkenler konusunda uyarsalardı  bu panikler yaşanmayacaktı. Basın yoluyla,sosyal medya ve belediye hoparlör sistemi ile halk uyarılmalıydı.

                Emetborik asit fabrikamız ilçemizin,ülkemizin gözbebeğidir. Fabrikamızı kapatın, buradan götürü n deme şansımız yok, Böyle bir talebimizde yok. Yüzlerce gencimizin ekmek kapsıdır. Fabrikada bizim,memlekette,ülkede. Ama  yetkililerden daha sağlıklı üretim,çevrye ve insana zarar vermeden çalışma talep hakkımız var. Gerek yollarda kazaya davetiye çıkaran asit tankerleri, gerekse böyle kazalarla maruz kaldığımız asit yağmurları için yetkililerimizgerkeli tedibrleri almak kadar sıkı denetimleri de yapmak zorundadırlar.

                Bu üzücü kaza nedeniyle başta tüm ilçe halkımız olmak üzere, Emetbor işletmemize, işçi kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah, asitin insanımza ve çevremize vereceği tahribat bertaraf edilebilmiştir “

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar