ERBAŞ; EMET ASİT TANKI KAZASI ÜZERİNE KONUŞTU

Mhp Kütahya milletvekeili Ahmet Erbaş Emet asit tankı kazası ile ilgili basın açıklaması yaptı

ERBAŞ; EMET ASİT TANKI KAZASI ÜZERİNE KONUŞTU Güncel

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Emet asit tankı kazasının çevre sağlığını etkilemeyecek boyutta olduğunu söyledi.

Basın açıklaması yapan Erbaş'ın açıklamaları şöyle;"12.08.2018 Pazar günü, Emet ilçemizde bulunan Emet Bor İşletme Müdürlüğünün 2 numaralı Sülfürik Asit tankında sızıntı meydana gelmiştir.

Yetkililerden aldığımız bilgilere göre, sızma tespit edilir edilmez sözkonusu tanktaki sülfürik asit hızla diğer tanka ve borik asit fabrikalarına pompa edilerek boşaltılmış, AFAD ve İl Çevre Müdürlüğü ekipleri de olaya müdahil olmuş ve yaptıkları ölçümlerde gerçekleşen sızıntının insan ve çevre sağlığını etkilemeyecek boyutta olduğunu belirlemişlerdir. Yine olayın meydana geldiği bölge olan Kaymakamlık Meydanı ve Cumhuriyet Mahallesinde gerekli ölçümler yapılmış ve tüm verilerin normal değerlerde olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca Emet Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, hastanemize bu olaydan kaynaklı herhangi bir hasta başvurusu olmamıştır. 

Emet ilçe sakinlerimiz ve Emet Bor İşletme Müdürlüğümüz çalışanlarına geçmiş olsun diyorum. Olaya müdahil olarak gereğini yapan Çevre İl Müdürlüğümüz ve AFAD İl Başkanlığımız yetkilileri ve müdahale ekiplerine teşekkür ediyorum."

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

kaan KARABULUT @SİZDE MİLLETİ DEĞİL AKP İNANCINDASINIZ

16 Ağustos 2018 10:26

oradaki durumları biz biliyoruz araştırmacı olarak eger temiz diyosanız gıdın ordan 1 litre su için bakalım temiz mi kirlimi görelim ayıp be yaptığın açıklamada