EMET KAYMAKAMLIĞI İLE ÇOCUKLARIMIZ GÜLÜYOR

Emet kaymakamlığı 12 çocuğumuzu daha bisikletlendirdi.

EMET KAYMAKAMLIĞI İLE ÇOCUKLARIMIZ GÜLÜYOR Güncel

Bisikleti olmayan öğrencilere bisiklet alma konusunda destek sözü verenEmet kaymakamı  Hasan Çiçek, 7 bisikletin ardından bugün 12 çocuğa daha bisiklet hayallerine kavuşturdu.
Emet Öğretmenevinde gerçekleştirilen törende Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, AK parti İlçe başkanı Hüseyin Doğan,Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Şoforler odası başkanı Ahmet Kaymak, Taşıyıcılar kooperatifi başkanı İbrahim Erdoğan,Ziraat odası başkanı Sami Yüksel , Akpınar mahllesi muhtarı İlhan Özdemir, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Umut Işık ile birlikte 12 çocuğumuza daha bisikletlerini takdim etti.

Velilerinde hazır bulunduğu törende, bisikletlerini alan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.

            Bisikletin her şeyden önce sağlıklı yaşam için önemli bir araç olduğunu belirten Kaymakam Hasan Çiçek;

“Kaymakamlık olarak amacımız, bisikleti olmayan öğrencilerimize bisiklet sahibi ederek onların mutlu olmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Onların yüzlerindeki mutuluğu görmek bizleri dahada mutlu ediyor.Daha önce 7 çocuğumuza verdiğimiz bisiklet lerimze bugün 12 daha ilave ederek 19’a çıkardık.Kaymakamlık olarak belirli zamanlarda bisikleti olmayan çocuklarımızı bisiklet sahibi etmeye devam edeceğiz.

Bisikletin kullanılması insanların sağlıklı bir hayata devam etmesini sağlar. Ayrıca çevre dostu bir ulaşım aracı olması da çevre sorunlarıyla mücadele etmede önemli bir yer tutar. Ekonomik olarak da enerji sarfiyatı olmadığı için ülke ve birey ekonomisine katkıda bulunur.

        Kaymakam  Hasan ÇİÇEK, tören bitiminde bisikletleri alan hayırseverlere ve katılanlara teşekkür ederek, öğrencilere bisiklet kullanırken dikkatli olmalarını ve bisiklet kullanmayı büyüdüklerinde de sürdürmelerini, velilerin de bu konuda duyarlı davranmalarını öğütledi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar