EMET YENİKÖY NE ZAMAN TAVŞANLIYA BAĞLANDI?

Emet ilçesine bağlı Yeniköye Tavşanı ilçe özel idaresince durak yapılması şaşkınlık yarattı.

EMET YENİKÖY NE ZAMAN TAVŞANLIYA BAĞLANDI? Güncel

İlçemize bağlı Yeniköyde Özel idare vasıtası ile yaptırılan bekleme durağı tepkilere neden oldu.

            Emet ilçesine bağlı olmasına rağmen köyde yapılan bekleme durağına Tavşanlı ilçe özel idaresi yazılmasının yanlış olduğunu belirten vatandaşlar, levhanın bir başka ilçe adı taşımasının mantıksızlığına dikkat çektiler.

            Özel idare vasıtası ile yapılan durağa en azından Kütahya özel idaresi yazılması gerektiğini belirten vatandaşlar, Tavşanlıya bağlanması talep edilen köye bu tür basit işlemlerle göz boyamaya çalışıldığı ifade edildi.

            Konu üzerine il genel meclisi üyeleri Mehmet Taşkıran ve Hakan Uslu’nun   köydeki tabela yanlışlığını başta valilik olmak üzere ilgililere aktarması istenirken, ilçeleri karşı karşıya getirecek bu tür uygulamaların yaşanmaması adına yetkililerin duyarlı olmaya davet edilmesi talep edildi.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Emre özenli @Hizmet

01 Eylül 2018 09:16

Sayın editör siz diyorsunuz ki bu hizmet tepkilere neden oldu o tepki sizin ve emetin ben köyün yerlisi olarak bu hizmetten memnumum tavsanlı özel idarenin bize sunmus olduğu hizmetten dolayı tesekkürlerimi sunarım. Bizim sadece emete bağlı olmaktan baska hic bir bağımız yok anlatmak istediğim ne hizmet var ne yardım EMET ten.. (umarım birgün işşallah tavsanlıya bağlı bir köyü oluruz.

ali sekmen @yeni köye yapilan hizmet

31 Ağustos 2018 22:20

Bugün Emet yeniköy hakkında yapmış olduğunuz haberi şiddetle kınıyorum sizler ilk önce bu haberi yapacağınıza Emetin Emet olarakhangi köylere ne hizmet yaptığını vede Tavşanlının köylerine göfürdügü hizmetlerle karşılaştırma yapıpda bu haberi yapsaydınız sizi yadırgama değil tebrik ederdim ben bir vatandaş olarak hangi ilçe nereye ne hizmet götürdüyse minnet duyarım çünki hizmet insanlar içindir sizler o köyün bi eksigini gidermiş deyip tesékkür edeceğinize tavşanlı özel idaresi çalışan değerli büyüklerimize gönderme yaptınız siz hizmet getirdinizde biz hayırmı dedik benim köyüm yeni köy tavşanlıya 18km Emete 45 km siz biz emete gelmek için tavşanlıya gelmek zorundayız sizler ilk önce bizim bu mağdurluğumuzu haber yapın gelen hizmeti değil ayrıca yapılan hizmeti türk devleti yaptı kendi vatandaşı için saygılarımla

Huseyin Duzgun @Kırta bir hizmet gelmis

31 Ağustos 2018 16:30

Kırkta bir hizmet gelmis onunda suyunu cikarmayin yol tavsanlının yolu o koy emetten ne hayır gormus ki emete baglı olması ayrıca bı sacmalık HIZMETI YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN