KÜTAHYADA DİRENİŞİN SEMBOLÜ EMETTE KURTULUŞ GÜNÜ

İşgalde gösterdiği direnişle Kütahya'nın ,ülkemizin gururu olan Kahraman EMET,bugün kurtuluşunu kutluyor...

KÜTAHYADA DİRENİŞİN SEMBOLÜ EMETTE KURTULUŞ GÜNÜ Güncel

3 Eylül düzenli ordunun ilçemizden geçisi ve kurtuluş günümüzün 96. Yıldönümü dolu dolu kutlanacak.

                3 Eylül pazartesi günü ilçemizin resmi düşman işgalinden  kurtuluşunun 96. Yıldönümü kutlanacak.

                Pazartesi günü etkinlikler Cevizdere  şehitliğinde  saat 10.00’da başlaycak. Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın söylenmesi ile başlayacak programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Ecdad derneği başkanı Ali Duyan tarafından yapılacak. Folklör gösterileri şehitlerimiz  mezarlarında Kur’an kerim okunması ve halka ikram ile buradaki program sona erecek.

                Düzenli ordumuzun ilçemizden geçiş tarihi olan 3Eylülde öğlen saat 14.00 te motosikletle turizm tur etkinliği gerçekleştirilecek. Emet kaymakamlığı ve Ecdad derneği işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlikte motosikletler 14.00 te hükümet konağı önünden jandarma eskortluğunda Eğrigöz kalesi,iki taş kanyonu,dereli kaplıcaları ve şehitler anıtı turu yapacak. Bu etkinliğe katılan motsiklet sürücülerine günlüce muhtarlığınca yemek ikramı yapılacak.

                Çarşı camimizde öğle namazı öncesi  şehitlerimiz için mevüt okutulacak.Emet belediyesi toplu sünnet ve kulak delme şöleni kapsamında kız çocuklarımızın kulak delme merasimi saat 16.00’da Emet termal  resortta yapılacak.19.00-20.00 arası Emet termal resortun katkılarıyla  termal otel bahçesinde halka yemek ikramı yapılacak.

                Akşam tören programı ise 20.00’de Emet anfi tiyatroda başlayacak. Günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmaları,Emet belediyesince gerçekleştirilen 8 sünnet çocuğu ve 11 kulak delme etkinliğine katılan kız çocuklarımıza protokol üyelerince hediyeleri takdim edilecek.

                Havai fişek v emehterna gösteirlerinin yer alacağı programda komedi dans shov 3 lüsü, pop sanatçısı Faruk K. Ve Türk halk müziği sanatçısı Aylin Dinçer sahne alacak.

               

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar