MİLLETVEKİLİ KASAP’TAN GAZİLİK KANUN TEKLİFİ

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap Ekim ayında Emete gazilik ünvanı verilmesi için kanun teklifi vereceklerini ifade etti.

MİLLETVEKİLİ KASAP’TAN GAZİLİK KANUN TEKLİFİ Güncel

3 Eylül kutlamalarında konuşan Chp Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap,  kendisinde Emet Kaynarca doğumlu bir veil olarak meclisin yeni döneminde Emet ilçemize gazilik ünvanı verilmesi için kanun teklifi vereceğini belirtti.

                Kasap Emet’te  bir araya geldiği Ak parti Kütahya Milletvekili İshak Gazelden de destek sözü aldıklarını belirten konuşmasında şunları söyledi,

                “ Sevgili Emetliler,hoş geldiniz diyorum ama  bende Emet kaynarca doğumlu bir Milletvekili olarak hep birlikte kurtuluşumuza hoş geldik diyorum.

                26 Ağustos-9 Eylül arası düzenli ordumuzunu gerilettiği düşman orduları ile kurtuluş günlerimizin kutlandığı bir zaman dilimidir.Emet ilçemizde 3 Eylülde  işgalden kurtulan ilçelerimizdendir.Ama burada adaşım Dr Fazıl Doğanın Emette  yaktığı kuvyi milliye ruhu, Emet müdafa cemiyetini kurması ile düşmana ağır zaiyatlar verdirilmiştir.Kendinisini de tekrar rahmetle anıyoruz.

                Emetin isminin başına Gazilik ünvanı eklenmesi için Ekim ayında meclise verilecek kanun teklifine ilk imzayı ben atmak istiyorum. Tüm Kütahya milletvekillerimizinde desteği ile inşallah Gaziemet ismine kavuşacağız. Ak parti Kütahya Milletvekilimiz sayın İshak Gazel’de burada.Kendileri ile konşutuk.Kendileride Altıntaş ilçemizdendir. İlçemizin adının zafer  olarak değiştirilmesi için ilk imzayı kendileri atacak,ikinici imzayıd aben atacağım. Sayın Gazel’de Gaziemetimize ilk imzaları atanlardan olacak.  bu müjdeyi Emetli hemeşhrilerimize vermek istiyorum “dedi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar