MİLLETVEKİLİ GAZEL;” EMETİN BİLİNEN TARİHİ KİMLİĞİNİ TESCİLLETECEĞİZ “

konuşan Ak parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel milli mücadele döneminde Emet ilçesindeki direnişin sadece Kütahyada değil, ülkede bilindiğini beyanla, yen dönemde Gazilik ünvanı verilmesi için gerekli çalışmaları yapacakları müjdesini verdi.

MİLLETVEKİLİ GAZEL;” EMETİN BİLİNEN TARİHİ KİMLİĞİNİ TESCİLLETECEĞİZ “ Güncel

Kurtuluş gecesinde konuşan Ak parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel milli mücadele döneminde Emet ilçesindeki direnişin   sadece Kütahyada değil, ülkede bilindiğini beyanla, yen dönemde Gazilik ünvanı verilmesi için gerekli çalışmaları yapacakları müjdesini verdi.

3 Eylül etkinlikler kapsamında Emet ilçesinde bulunan Milletvekili Gazel Halka hitap etti.Gazel konuşmasında şunları söyledi,

                “Emetimizin vefakar,cefakar, değerli halkı il bugün burada,kurtuluş gününde beraber olmaktan mutluyum,gururluyum.Bugün Emetimizin kurtuluş günü etkinliği için buradayız. Rabbim bizlere birdaha kurtuluş günleri yaşatmasın.

                Ancak şunuda ifade edelimki,kim gelirse gelsin,nereden gelirse gelsin,biz bu tehditleri bertaraf edebilecek güç ve imana sahibiz Allaha şükür.Emeti kurtaran ruhta buydu. Bu ruhu iyi anlamak lazım.1071 yılında bizansı hezimete uğratarak Anadolu topraklarını Türk milletine açan ruhtu bu.Biz aynı ruhla üzerimize gelen herkese cevaplarımızı verdik.Aynı ruhla İstanbulu feth edip,onlarca savaşı kazanmış milletiz.Aynı ruhla 30 Ağustosta büyük zaferler kazandık.Vatanımızı kimseye yar etmedik.

DİZ ÇÖKEN NAMERTTİR

                Yakın zamanda da milletin oyları ile iktidara gelen,siyasi iradeyi  yok etme çabasına girenlere ayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durarak 15 Temmuz destanı olarak tarihe geçirdik.Darbe ve ülkeyi ele geçirme planlarını yerle bir ettik.15 Temmuzda fetullahçı terör örgütüne geçit vermedik. 15 Temmuz destanıyla bu ülkeyi bölemeyeceklerini,vatanı bölemeyeceklerini tüm dünyayay gösterdik.

                Şimdide ülkemizi ekonomik anlamda yıkmak için uğraşıyorlar.Malazgirtte, İstanbulda  30 Ağustosta,3 Eylülde olduğu gibi yine biz kanazacağız.Bu ülkeyi böldürmeyeceğiz,bu vatanı böldürmeyeceğiz.Asla diz çökmeyeceğiz.

                Az önce İstiklal marşımızı okuduk.İstiklal marşımız bu milletin ortak duasıdır.Türkiye Cumhuriyeti devleti isminden daha büyüktür. Türkiye demek balkanlar demektir, Kafkaslar demektir,Ortadoğu,Afrika demektir.Orta asya demektir.Dünyada nedere bir mazlum halk varsa,umudu demektir.Türkiye diz çökerse her yerde problem olacak. Millet oalrak cevap veriyoruz.

                Az önce kıymetli milletvekilimiz dediki, “Emet ilçemizin isminin başına  Gazilik ünvanı verilmesi için çalışacaklarını ifade ettiler. Bizde sonuna kadar destek vereceğiz. Bizler zaten Emet demiyoruz,GaziEmet diyoruz. Çünkü biz Emetin milli mücadeleki duruşunu biliyoruz,mücadelesini biliyoruz.Kahramanlıklarını biliyoruz.Bu ismi sonuna kadar hak ediyor.Tüm Milletvekillerimizle beraber  Gazilik ünvanı için  gerekli destek ve çalışmayı yapacağız

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar