EMET CEVİZDERE KRİZİNDE PARTİLERİMİZ VE STKLARIMIZDAN ORTAK AÇIKLAM A

Emet parti başkanları,oda başkanları ve stk'lardan ortak basın açıklaması.

EMET CEVİZDERE KRİZİNDE PARTİLERİMİZ VE STKLARIMIZDAN  ORTAK AÇIKLAM A Güncel

Emet ilçesi 3 Eylül kurtuluş günü etkinliklerinde  ilçeye bağlı Günlüce  köyü Cevizdere şehitliği önünde yaşanan “Erik dalı “krizi üzerine bir basın açıklaması yapıldı.

                Emet ilçesi AK parti ilçe başkanı Hüseyin Doğan,Mhp İlçe başkanı Mustafa Mecit,Chp ilçe başkanı  Fevzi Şen, Saadet partisi ilçe başkan vekili  Hüseyin Gencan,İyi parti ilçe başkan vekili Ahmet Çoban, Emetliler dayanışma v e Kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı, Şoförler odası  başkanı Ahmet Kaymak, Taşıyıcılar koop. Başkanı İbrahim Erdoğan,Ziraat Odası  başkanı Sami Yüksel,Emet esnaf odası başkan vekili Mehmet Ak,Atatürkçü düşünce derneği Emet şube başkanı Erol usta, İl genel meclisi üyesi Mehmet Taşkıran ortak bir basın açıklaması yaptı.

                Emet Günlüce köyü Cevizdere şehitliği önünde kameralar önüne geçen heyet, son günlerde görsel  ve yazlı basında sıkça çıkan Kurtuluş günü etkinliklerindeki görüntülerin,ilçenin değerleri ve şehitlerimizin manevi hatıralarına büyük zarar verdiğini ifade ettiler.

                İlçenin ve şehitlerimizin aziz hatıralarını rencide edilmemesi adına bu paylşaım  ve haberlere son verilmesini istenilen basın açıklaması şöyle;

“Düzenli Ordumuzun İlçemizden geçiş tarihi olan 3 Eylül günü, İlçemiz Günlüce Köyü sınırları içerisinde bulunan Cevizdere Şehitler Anıtı önünde anma programı gerçekleştirilmiştir.

         Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri olarak, bizler de programa davet edildik. Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Öğrenci Şiiri, ECDAD Derneği Başkanı Ali DUYAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması, folklor, Kur’ân-ı Kerim Tilaveti ve dua okunması ile halka ikram şeklindeydi.

         Şehitlerimizin anısına bir çok güzel etkinlik olan programda, folklor gösterisi sırasında Şehitliğin maneviyatına uygun olmayan ve hatalı olarak girilen erik dalı adlı müzik fonu eşliğindeki folklor gösterisi (12-13 yaş Ortaokul Kız Öğrencileri) tarafından yapılırken, 40-45 saniye gibi oldukça kısa süre içerisinde Kaymakamımız Sayın Hasan ÇİÇEK’ in müdahalesi ile gösteri sonlandırılmıştır.

         Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bizler Emet Sivil Toplum Kuruluşu ve Siyasi Parti Temsilcileri olarak, Şehitlerimizin maneviyatını yücelten bir çok etkinlik olmasına rağmen, bunların göz ardı edilerek, sadece erik dalı müzik fonu üzerinden yorum ve yayınların yapılmasını kasıtlı buluyoruz.

         Yine belirtmek isteriz ki, gösterinin gerçekleştirildiği yer Şehit mezarlarının gerçek yeri olmayıp, temsilidir.

         Bizler Gazi Emetliler olarak 27 Nisan 1922 tarihinde Cevizderede Yunan ordusunu bozguna uğratan kahraman Emetlilerin torunlarıyız. Programda onca güzel etkinliği arka arkaya konulmuş ve çok duygulu anlar yaşanmıştır. Hemen ardından oluşan talihsiz durumun ise, Kaymakamımız tarafından müdahale edilerek, kesildiğinin altını özellikle çizeriz.

         Bu haberlerin art niyetli olduğunu düşünüyor, Şehitlerimizin maneviyatına ve İlçemizin değerlerine asıl zararın, bu haberlerle verildiğini düşünüyoruz.

         Bu art niyetli olduğunu düşündüğümüz haberlerin İlçemize ve Şehitlerimizin maneviyatına zarar vermemesi için sona erdirilmesini talep etmekteyiz.

         Kamuoyuna saygılarımız ile duyurulur. 06/09/2018”

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ABC @CEVİZDERE REZİLLİĞİ

06 Eylül 2018 16:54

Konuşmayı yapan Beyefendi, bir de konuşabilse! Bundan da öte yapılan yanlışa özür dilemek varken yayın yapanlar suçlu!