VALİ NAYİRDEN VİP ARAÇ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Basında yer alan vip araç haberleri üzerine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir bir basın açıklaması yaptı.

VALİ NAYİRDEN  VİP ARAÇ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI Güncel

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, sosyal medyada ve Sözcü Gazetesi manşetinde çıkan haberlere sessizliğini bozdu. Vali Nayir yazılı açıklama yaptı. Vali şu anda kullandığı makam aracının 2008 model olduğunu ve birkaç defa arızası nedeniyle yolda kaldığını belirtti.

Son günlerde öne çıkan haber ve yorumlarda, Kütahya Valiliği İl Özel İdaresinin bir aracına ait olarak şahsıma yönelik ithamlarda bulunulması nedeniyle bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

31 yıldır yürüttüğüm, Mülki İdare Amirliğim boyunca, görev yaptığım çeşitli yerlerde hizmetinde bulunduğum vatandaşlarımız ve birlikte çalıştığım arkadaşlarım kamu kaynaklarının hesaplı ve tasarruflu kullandığım hususunu önceliklendirdiğimi bilirler.

Valiliğimizin kullanımında bulunan makam aracımız 2008 modeldir.  Bahse konu araç ise İl Özel İdaremize ait 2014 model minibüs bir araçtır. 

İlimiz sınırları içerisinde, gerek heyet çalışmaları gerekse Devlet Büyüklerinin ziyaretleri esnasında hizmete özel kullanılan bu tür bir aracın eksikliği dolayısıyla, anılan zamanlarda diğer kurumlara ait minibüs kullanılmaktaydı. 

Müteaddit defalar görev çakışması yaşandığından yeni bir araç alınması yerine İl Özel İdaremize ait bu aracın hizmete hazır hale getirilmesi için 19.04 2018 tarihinde başlatılan süreçle,  60.000 Türk Lirası karşılığı ihale edilip, 20.07.2018 tarihinde teslim alınmıştır.

Bu meseleyi, hem hizmetlerin yürütülmesi hem de tasarruf açısından değerlendirmişken kamuoyuna bu salik ile yansıması Devletine ve Milletine karşı sorumlu bir kişi olarak beni fevkalade üzmüştür.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar