EMET’E YENİ BİR ATAMA YAPILANA KADAR ÇOCUK YAPMAK YASAK!

Emet te görevli kadın doğum uzmanı merkezde görevlendirilirken, eş durumundan tayin hakkı kazanan doktorun kısa sürede İstanbula gideceği öğrenildi.

EMET’E YENİ BİR ATAMA YAPILANA KADAR ÇOCUK YAPMAK  YASAK! Sağlık

80. Dönem devlet hizmet yükümlülüğü kuraları çekilirken ilçemize açılan Kadın doğum uzmanı kadrosuna atanan Aylin Güneş Gülcan geçici görevlendirme ile Kütahya Merkeze alındı.

Ayrıca mahkeme kararı ile eş durumundan tayin davasını kazandığı öğrenilen doktorun Kütahyada fazla hizmet veremeden İstanbul’a tayin olacağı öğrenildi.

Emet ilçesinde yıllarca boş bulunan Kadın doğum uzmanı doktoru sorunu   Ak parti Kütahya Milletvekili  Prof. Dr. Vural Kavuncu’ ve Emet Ak parti ilçe teşkilatının  gayretleri ile  tamamlanmış ve Nisan 2018 tarihinde bir doktorun ataması yapılmıştı.

Yeni devlet hastanemizde hizmet veren Kadın doğum Uzmanı Aylin Güneş Gülcan Kütahya’da bulunan doktor sıkıntısı nedeniyle  merkeze 4-5 aylık görevlendirme ile alındı. Kütahy Evliya çelebi devlet hastanesinde görevlendirilen Gülcan2ın bu arada eş durumundan tayin  uğraşında mahkemeyi kazandığı ve  en kısa sürede İstanbul’a tayin edileceği öğrenildi.

Önce merkezde yaşanan doktor sıknıtısı nedeniyle ilçede bulunan doktoru merkeze almakla çözüm bulduğunu sanan İl siyasi yönetimi ve uzun süre ilçede hizmet vermesi beklenen doktorun eş durumundan tayinle  Emet kadrosunu da dolu göstermesine sebebiyet vermesi tepkilere neden oldu.

Artık Emet devlet hastanemizde Kadın doğum uzmanımız bulunmuyor. Yeni atama zamanıda geçici görevlendirme ile dolu görünecek Emet hastanesine yeni kadro talebinin nasıl yapılacağı ise merak ediliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar