EMETTE CUMA NAMAZI SONRASI AŞURE İKRAMI

Emet Belediyesince geleneksel hale getirilen Muharrem ayı aşure etkinliği çerçevesinde 18 cami, Kur’an kursları ve kurum ve kuruluşlarda ayrı noktalar da 5000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirdi.

EMETTE   CUMA NAMAZI SONRASI AŞURE İKRAMI Güncel

Emet Belediyesince geleneksel hale getirilen  Muharrem ayı aşure etkinliği çerçevesinde 18 cami, Kur’an kursları ve kurum ve kuruluşlarda  ayrı noktalar da 5000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirdi.

 Cuma namazı çıkışı sonrası merkezde bulunan 18 camide kazanlar Aşure ikramı için kuruldu.Halkın yoğun ilgi gösterdiği dağıtımında belediye başkanı Mustafa Koca Kaynarca  camii önünde halka aşure dağıttı.

Emet  Belediyenin aşure etkinliği sadece camilerde dağıtımla sınırlı kalmadı. Belediye ekiplerince başkan Mustafa Koca’nın katılımları ile engelli aileleri ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerinede aşure dağıtımı gerçekleştirirken,Emniyet,Jandarma, Kur’an kursları ve bazı kamu kurumlarındada aşure dağıtımı yapıldı.

 Muharrem ayında aşure dağıtımının Emet ilçesinde geleneksel bir hale geldiğini belirten belediye başkanı Mustafa Koca; “Toplumumuzun her kesiminden insanımızı bir araya getiren bayrak ve millet sevgimizi sembolize eden aşure ikramlarımızın bir yenisini daha gerçekleştirdik.Dağıtımdaki amacımız farklı nimetlerin aşurede biraraya gelerek eşsiz bir lezzete dönüştüğü  gibi, halkımızın da herkesim ile birlik ve beraberlik içinde ülke sevdamızda bir araya geldiğimizi göstermektiR. Bunu yaşadığımız 15 Temmuz süreci ,devam eden ekonomik saldırılarda da tekrar tekrar görmekteyiz.

 Bu coğrafyada bir sürü oyunlar oynanıyor.ama bizler inanıyoruz ki başta sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, olmak üzere hükümetimizin ve vatandaşımızın birlik beraberliği içerisinde bu ülkede kardeşliğimiz her geçen gün daim olacak. Kutsal Muharrem ayında dağıtımını yapığımız aşurelerimiz ile toplumuzda birlik beraberlik ve paylaşma duygularımızı pekiştirmeyi hedefliyoruz. Aşuremizin içinde ki bolluk ve bereket gibi ailelerimizin evlerinde de bolluk bereketin eksik olması temenNisiyle, aşure günümüz hayırlı olması dileklerimi iletiyorum” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar