ÇETİNBAŞ'A SALDIRIDA 1 TUTUKLAMA

Ak parti il başkanı Ali Çetinbaş'ın işyerine yapılan saldırıda bir kişi tutuklandı.

ÇETİNBAŞ'A SALDIRIDA 1 TUTUKLAMA Asayiş

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve ailesine ait Hürriyet Caddesindeki iş yerine gelerek ateş açıp kaçan ve polis tarafından yakalanan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı. Hafta sonuna damga vuran olayda  iktidar ve muhalefet kanadında tüm siyasiler saldırıyı kınadı.Ak parti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan ve yönetim kurulu üyeleri il başkanı Çetinbaş'a geçmiş oslun ziyaretinde bulundular.

Olay, Hürriyet Caddesinde meydana geldi. Caddeye H.A.’ya ait işyerinin servis aracıyla gelen Mustafa Ü. AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ve ailesine ait beyaz eşya, mobilya mağazasına pompalı tüfekle ateş açarak olay yerinden kaçtı. Durumu öğrenen İl Başkanı Çetinbaş, emniyeti arayarak durumu bildirdi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri MOBESE kameralarından yola çıkarak, olayın şüphelisini tespit etti.

DAHA ÖNCEDE KURŞUNLAMIŞ

Polis sabah saatlerinde olayla ilgili araç sahibi H.A., oğlu U.A., aracı kullanan F.D. ve iş yerine ateş açan Mustafa Ü.’yü yakalayarak gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülen şüpheliler buradaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. H.A., U.A. ve F.D. serbest bırakılırken Mustafa Ü. mahkemece tutuklandı. Mustafa Ü.’NÜN daha öncede kapatılan Özel Kent Hastanesi ve daha önce çalıştığı bir fabrikayı da kurşunladığı ortaya çıktı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar