TERMAL KENTE SPORLA YAŞAM ALANI

Emet belediyesince Termalkentte 3000 m2 alana Sağlıklı sporla yaşam alanı kuruluyor

TERMAL  KENTE SPORLA  YAŞAM ALANI Güncel

Emet belediyesince Termalkent mevkiinde 3000 m2 alan içerisinde sağlıklı yaşam ve spor alanı yapım çalışmalarına başlandı.

                Emet belediye başkanı Mustafa Koca, konutlaşmanın yoğunlaştığı,termalkent, cevizdere konutları,2. Toki konutları  mevkiinde 3000 m2 kare lik alanın halkın ortak yaşam alanı olarka faydalanabilmesi adına bir dizi çalışma başlattıklarını belirtti.

                Hafriyat çalışmalarını yerinde inceleyen başkan Koca  öncelikle bu alan üzerinde 2000 m2 alanda yapılacak çalışmalar ile yürüyüş yolları, spor aletleri, kamelyalar,çeşme ,piknik alanları, ve çeşme yapılacağını ifade etti.

                İlçe merkezinde  halkın ortak  kullanımına açılacak alanların azlığına değinen başkan Koca;”   Hükümet meydanımızdaki park çalışmamızla ilçenin merkezini halkımızın ortak kullanım alanına dönüştürmüştük.Yine bu alanda, hükümetin alt kısmındaki alandada park çalışmamız yapılacak. Termalkent gibi daha geniş yer bulabildiğimiz alanlarda da halkımızın  ortak  kullanabileceği yaşam alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Termalkentte  yürüyüş yolları,zengin spor aletleri, piknik alanları bulunacak spor ve yaşam merkezimiz  yoğun konutlaşmanın yaşandığı bölgemizde halkımızın ortak yaşam alanı olarak hizmetine sunulacak. Spor ve sağlıklı yaşam merkezimin bu bölgede daha önce yaptığımız engelsiz yaşam parkı gibi, sadece bu bölgede yaşayan halkımızın değil,tüm hemşehrilerimizin  yararlanabilecekleri  sağlıklı yaşam alanı olacak. “dedi.

                Emet belediyesince yapılan  spor ve sağlıklı yaşam merkezi nin kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağı bildirildi.

               

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar