EĞİTİM İÇİN HERŞEY HAZIR,YOL HARİÇ!

Geçen yıldan beri sıkça gündeme gelen Emet Göncek köyü yolunda hiçbir çalışma yapılmazken, geçen zamanda yol dahada bozuldu.

EĞİTİM İÇİN HERŞEY HAZIR,YOL HARİÇ! Güncel

Geçen yıldan beri sıkça gündeme gelen Emet Göncek köyü yolunda hiçbir çalışma yapılmazken, geçen zamanda yol dahada bozuldu.

            Anaokulu öğrencileri köyde öğrenim görürken Göncek köyümüzde her gün  7 çocuğumuz ilkokul için Yeniceköye,8 çocuğumuz ortaokul için Emet’e servisle gelip gidiyor.

             Engebeli ve virajlı olan yolda daha önceleri atılan asfaltın büyük  kısmı kullanılamaz haldeyken,özellikle kış aylarında youln durumu öğrenci velilerini tedirgin ediyor.

Kütahya il genelinde 1450 km  köy grup yolları bulunurken bunun 400 km ‘lik kısmı sıcak asfalt yapılmıştı.İl genel meclisi başkanı Musa Yılmaz Geri kalan 1050 km yolun 500 km’sinin önümüzdeki 3 yıl içinde yapılacağını ifade ederken bu yollar arasında 3 km’lik Göncek yolunun bu yılda programda olmadığı öğrenilmişti.

            Göncek köyü halkı ve öğrenci velileri  yol sorunları için İlçe kaymakamlığı, il genel meclisi üyeleri, ve ilçe parti yönetiminin sorunlarını biran önce gidermelerini ve yollarının asfaltlanmasını istiyorlar.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar