EMET ,SAĞLIKTA ÜVEY EVLAT MUAMELESİNİ HAKETMİYOR

DP Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen sağlık konusunda Emetin yıllardır ihmal edilmesin kabul edilemez olduğunu söyledi

EMET ,SAĞLIKTA ÜVEY EVLAT MUAMELESİNİ HAKETMİYOR Güncel

Dp Emet ilçe başkanı Ahmet Yetilgen son yıllarda ilçede yaşanan doktor  yetersizliği ve uzman doktor bulunmayışının kabul edilemez olduğunu beyanla Sağlık konusunda partili partisiz herkesin birlikte hareket etmesinin zorunlu olduğunu ifade etti.

               Sağlık konusunda Emet ilçesinin daha fazla mağdur edilmemesi için tüm parti,stk ve yöneticilere seslenen Yetilgen şunları söyledi;

               “ Emet ilçemize  sağlık konusunda yeterli doktor kadrolarının verilmemesi, gelen doktorların kısa sürede ayrılması ve Emetin sağlık konusunda sürekli göz ardı edilmesinde vatandaşın sabrını zorlamaları geçmiş,isyana dönüşmek üzeredir. Artık yeter demenin zamanı çoktan geçmiştir.İlçemize yapılan dev hastaneye doktor vermeyip, sevk istasyonuna dönüştürmeye kimsenin hakkı yoktur.

               Sesimizi daha gür duyurmalıyız. Gerekirse Ankaraya gitmeli,gerekirse imza kampanyaları ile üst kademeleri devamlı rahatsız etmeliyiz.  Bu bizim kaderimiz değil.Sağlık konusunda Emetin sürekli üvey evlat muamelesi görmesini asla kabul edemeyiz. A partisi,B partisi demeden bu ilçede yaşayan vatandaşlar olarak hiç olmazsa sağlık konusunda bir olmalıyız. Biz fazla bir şey istemiyoruz. Devletin asli görevi olan eğitim sağlık ve güvenlik konusunda vatandaşlık haklarımızı istiyoruz.Emette sağlık sorunları sadece  ülkede doktor yetersizliği bahanelerine sığdırılamaz.Dışarılarda  her branşta birçok doktor olduğunu bizlerde görüyoruz.  Bu haklarımızı kim yada kimler  gaspediyorsa, artık bunu kabullenmeyeceğimizi kararlı bir şekilde göstermeliyiz.Ayıptır,günahtır.Koca bir ilçe halkı Emetiyle Hisarcığı ile köyleri ile 40 bin kadar insan nasıl göz ardı edilebilinir?

               Ben buradan Emette hangi partiden  olursa olsun, önce ilçeme hizmet,halkıma hizmet sonra partim diyen tüm duyarlı hemşehrilerime seslenmek istiyorum. Hep birlikte Emet halkımızın hakkını aramak için gerekiyorsa yollara düşelim, Ankaralarda sabahlayalım. Ne yani, doktorumuz gelsin, hizmet gelsin diye tüm Emetliler Suriye vatandaşlığına mı geçmesi lazım?Devletimiz yanında mülteciler kadar değerimiz yokmu? Emetliyim, mağdurum diyen tüm yetkililerimizi ve vatandaşlarımızı göreve davet ediyorum. Gün susma değil, sesini duyurma zamanıdır”dedi.

              

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar