4 TOKİ KONUTLARI NE ZAMAN TAMAMLANIYOR?

Gazetemize çok sayıda vatandaşımızın 4. Toki konutlarının ne zaman tamamlanacğaı soruları üzerine belediye başkanlığı ve toki yetkilileri ile görüştük.

4 TOKİ KONUTLARI NE ZAMAN  TAMAMLANIYOR? Güncel

Gazetemize çok sayıda vatandaşımızın 4. Toki konutlarının ne zaman tamamlanacağı soruları üzerine belediye başkanlığı ve toki yetkilileri ile görüştük.

Hızla yükselen inşaatların 2019 Haziran ayında  tamamlanmasının hedeflendiği belirtilirken,  tokiye yazılmamış ama ev almak isteyenlerin evlerin tesliminden sonra satışa çıkarılığında başvurabilecekleri bilgisi edinildi.

Emet 1. toki konutlarından Esentepe istikameti arasına yapımı devam eden  konutlar 19 bloktan oluşuyor. 550 iş gününde bitecek konutların inşası hızla sürerken  firma yetkilileri  2019 Haziran,Temmuz ayların işin teslim edileceğini ifade ediyorlar.

Belediye başkanı Mustafa Kocada  firmanın çalışmalarının  sıkça takip edildiğini, beklenenden daha hızlı ilerleyen konutların 2019 ortalarında tamamlanmış olacağını belirtti.

Başkan Koca;”Emet 1. toplu konutlar alanı yanında  yapımı devam eden konutların büyük bir bölümünün kaba inşaşatları tamamlandı.4. toki  dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşecek.”dedi.

TOKİ idaresince bölgede 52 adet 3+1 konut, 167 adet 2+1 daire yapılıyor. Büfe ve cami yapımınında bulunduğu  konut alanında ayrıca 103 araçlık otopark,8 engelli otoparkı bulanacak.
Emet 4. tokileri 110 metre kare 3+1, 85 metre kare 2+1 olarak yapılacak.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar