KÜTAHYA SAĞLIK SEN SEÇİMİNE MAHKEME FİRENİ

Delege yazım ve seçimlerinde hile yapıldığı adli mercilere şikayet edilen Kütahya sağlık sende mahkeme durdurma kararı verdi.

KÜTAHYA SAĞLIK SEN SEÇİMİNE MAHKEME FİRENİ Güncel

Kütahya Sağlık sen seçime giderken, delege seçimlerinde usulsüzlük tartışmaları yargıya taşındı.Kütahya Sağlık sen şube başkanlığına aday olan Ahmet Demirsöz basın yoluyla delege seçimlerine hile karıştırıldığını ve bu durumu adli mercilere aktaracaklarını ifade etmişlerdi.   Yargıya taşınan olayda mahkeme durdurma kararı verdi.

            İşte konu ile ilgili Sağlık sen Kütahya şube başkan adayı Ahmet Lütfü  Demirsöz’ün basın açıklaması;

“YÜCE TÜRK ADALETİ HUKUKSUZLUĞA ve USULSÜZLÜĞE DUR dedi. 
Daha önceki basın açıklamamızda sendika yönetiminin mevzuata ve temayüllere aykırı şekilde HİLELİ ve ŞAİBELİ delegasyon seçimlerine etkisini mahkeme sürecine taşıyacağımızı, hatadan dönülmesi gerektiğini ifade etmiştik. Usulsüz vusul olmaz demiştik. Hatalarından dönmediler. Bütün olumsuzluklara rağmen seçim sürecinde üyelerimizin desteği, değişim isteği sandıklara yansımaktaydı. Emet, Gediz ve Simav’da delege adaylarımızın tümü EZİCİ bir farkla delege seçilmişlerdir..Bu ilçelerden 1 delege bile çıkaramayan Kütahya Sendika Yönetimi Kalan seçim bölgelerindeki üyelerimizden de korkarak seçim tarihlerini ötelemek suretiyle koltuğunu kaybetme ve zaman kazanma derdine düşmüştür..
Gelinen süreçte ... Yüce Türk Yargısı delegasyon seçimlerine yönelik yönetimin yapmış olduğu HİLELİ işlemlerin İPTALİNE ve seçim sürecinin YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASINA karar vermiştir..
Üyeleri nezdinde güvenlirliğini ve temsil kabiliyetini kaybeden yönetim Yüce Türk Adaleti önünde de kaybetmiştir. 
Üyesine güvenmeyen, hileli yollarla seçim kazanacağını zandeden anlayış üyelerimizin gönlünde ve mahkeme önünde ACİZ duruma düşmüştür. 
İsterdik ki sendika yönetimi hatalarını kabul etsin, üyelerin sesine kulak versin ve adalet duygusunu zedelemesin..
Mahkeme kararı ile işlemler duraksasa da miadını dolduran ve güvenilirliğini yitiren yönetim KAYBETMEYE mahkumdur. 
Üyelerimiz temsil edildiğini hissedecek, eşit ve hakkaniyetli bir yönetim anlayışına kavuşacaktır. 
Tüm üyelerimizin ve kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım...”
 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar