ERBAŞTAN EMET ÇIKARTMASI

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş Emet ilçesindeydi.

ERBAŞTAN EMET ÇIKARTMASI Siyaset

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş bir dizi ziyarette bulunmak için Emet ilçesindeydi. Mhp Emet ilçe başkanı Mustafa Mecit ve kalabalık bir heyet eşliğinde resmi kurumları ve esnafları ziyaret eden Erbaş halkın sorunlarını birebir dinledi.

                İlçe pazarının kurulduğu Salı günü esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Erbaş halkın sorunlarını dinlerken, genelde şikayetler bitmeyen yollar ve uzman doktor eksikleriydi. Ziyaretler sonrası gazetemize demeç veren Erbaş, Emet ilçesinde  acil çözüm bekleyen en önemli 2 konunun yollar ve sağlık olduğunu söyledi.

                Milletvekili Erbaş, dünyada stratejik öneme sahip bor yataklarının bulunduğu ilçenin yol sorunlarının henüz giderilememiş olmasının bir eksiklik olduğunu beyanla;                “Bizlerde en üst düzeyde sorunun giderilmesi için çalışmalarımızı yapacağız. Bakınız bir çok ilçeyi bırakın bazı illerde bile bulunmayan büyük ve modern bir hastane ilçemize kazandırılmış.Ama maalesef bu hastane  2 doktorla hizmet vermeye çalışıyor.Bu hastaneden sadece Emet değil,Hisarcık,Çavdarhisar ve Gediz ilçemizin bazı köylerinind eyayarlanabileceği düşünülürse 40 binden fazla vatandaşa 2 doktor olmaz.İlgililere konuları iletip,takipçisi olacağız “dedi.

                Emetin doğal ve termal zenginliğinin mutlaka tanıtıma ihtiyacı odluğunu belirten Erbaş;” Tabi yatırımcılar için cazibe merkezi haline getirmek için yolların acilen yapılması ilk şart. Bu sağlandığında etkin bir tanıtımla termal yatırıcımlar bölgeye çekilebilir.”dedi.

                CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap’a ilçeye Gazilik ünvanı verilmesi için meclise verdiği kanun teklifi için teşekkür eden Erbaş;    “Buralar tarih kokuyor,şehitlerimizin kanları kokuyor. Sayın vekilimize girişimleir için teşekkür ederken,bizlerde sonuna kadar yanında olduğumuzu ve teklife destek vereceğimizi ifade etmek isterim “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar