SOSYAL MEDYADAN AŞURE TALEBİYLE KAZANLAR KURULDU

Emyo öğrencilerinin aşure talebine Emet belediyesi duyarsız kalmadı.

SOSYAL MEDYADAN AŞURE  TALEBİYLE KAZANLAR KURULDU Güncel

EMET BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE AŞURE

 SOSYAL MEDYADAN AŞURE TALEBİNE BAŞKAN KOCA DUYARSIZ KALMADI

                Emet belediyesince daha önce 18 cami, Kur’an kursları ve kurum ve kuruluşlarda ayrı noktalar da 5000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirmişti.  Dumlupınar Üniversitesi Emet meslek  yüksek okulu öğrencileri sosyal medya hesaplarından   belediyeden okulda aşure dağıtılması talep ettiler.

                Öğrencilerden gelen talep üzerine belediye başkanı Mustafa Koca, Üniversitede öğrencilere aşure dağıtılması için ilgili birimlere talimat verdi.  500 kişilk hazırlanan aşure stantları Emet meslek yüksek okulu bahçesinde yerini alırken, başkan Koca bizzat öğrencilere kendisi aşure dağıttı.

                Emet ilçesine yeni gelen öğrencilerin ilçe ve halkla kaynaşması adına önemli bir organizasyona imza atıldığını ifade eden Emet meslek yüksek okul müdürü Uğur Saylan;” Sosyal medaya günümüzün en etkin araçlarından birisi.Facebook,twitter, instegram gibi sosyal medya hesapları popüler ve gençlerimizde bunu etkin kullanıyorlar.Belediye başkanımızda sağolsun sosyal medyadan yapıaln çağrıya duyarsız kalmayarak böyle bir organizasyon gerçekleştirdi.Kendilerine okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz “dedi.

                Aşurede bir araya gelen farklı lezzetlerin eşsiz bir lezzete tat verdiği gibi,ülkenin dört bir yanından Emet ilçesine okumaya gelen öğrencilerinden şehre değer kattığını ifade eden Emet belediye başkanı Mustafa Koca;” Belediyemizce  daha önce 5000 kişilik aşure dağıtımlarımızı farklı noktalarda yapmıştık. Okulumuz öğrencilerinden de belediyemiz sosyal medya hesaplarına bu yönde talep gelince   bugün gençlerimize aşuremizi ikram ettik. Tabi buda bizim bir eksikliğimiz diyelim. Mesajı atan arkadaşımıza özellikle teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanından ilçemize gelen öğrencilerimiz bizlerin evladı. Bu gençlerimiz Anne babalarımızın bizlere emaneti.Her zaman taleplerini bize iletebilirler.Kapılarımız kendilerine sonuna kadar açık. Randevu almadan direk belediyemize gelerek bizlerle görüşebilirler.”dedi.

                Öğrenciler belediyenin ve belediye başkanı Mustafa Koca’nın sosyal medyadan seslerini duyup, duyarsız kalmayarak bu etkinliği gerçekleştirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ederken,Emyo bahçesindeki  aşure etkinliği öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar