EMET KAYMAKAMLIĞINDAN ÇEVRE ŞENLİĞİ

Emet Kaymakamlığınca, Tahtalıda Lise öğrencileri ile Çevre Şenliği düzenlendi

EMET KAYMAKAMLIĞINDAN ÇEVRE ŞENLİĞİ Eğitim

Emet Kaymakamlığınca, Çevre Şenliği düzenlendi. Emet  Yenice Köyü Tahtalı mevkii mesire alanında düzenlenen Çevre Şenliğine Kaymakam Hasan ÇİÇEK,daire müdürleri, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder DEMİR, İlçe Emniyet Müdür V. Gökhan YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa CÖRE, Orman İşletme Müdürü Mustafa KARAGÖZ, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa CİN, Yenice Köyü Muhtarı Akın GÜRKAN,Okul İdarecileri, Öğretmenler ve 200 Lise öğrencisi katıldı.

        Kaymakamlık Proje Birimi faaliyetleri kapsamında, Lise öğrencilerinde çevre bilincini uyandırmak ve gelişmesine katkıda bulunmak için düzenlenen Çevre Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

        Çevre temizliğinin ardından bir konuşma yapan Kaymakam ÇİÇEK,  öğrencilerde çevre bilnixi oluşturmak aına bu organizasyonun gerçekleştirildiğini beyanla şunları söyledi,

“ Emet Kaymakamlığı olarak, siz değerli öğrencilerimize çevre bilincini ve duyarlılığını kazandırmak amacıyla çevre şenliği düzenlemiş bulunmaktayız. Katılımda ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin ulaşımını sağlayan ve çöp toplama malzemesi veren esnafımıza da, ayrıca teşekkür ediyorum. Unutulmamalıdır ki, çevremizi temiz tutmak, gelecek nesillere daha iyi bir çevre bırakmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

        Ne yazık ki temizliğe riayet etmeyen bazı vatandaşlarımız, bir doğa harikası olan bu ve buna benzer mesire yerlerinde, piknik yaptıktan sonra, çöp artıklarını geride bırakarak, çevremizin kirlenmesine neden olmaktadır. Temennim odur ki, birlikte yaptığımız bu temizlik faaliyeti, temizliğe önem vermeyenlere de örnek olacak ve bir bilinç oluşturacaktır.

        İnşallah hep birlikte gelecek nesillerimize daha yeşil, daha sağlıklı bir çevre ve daha temiz bir Emet bırakmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

       Etkinlikte  Emet Kaymakamlığınca katılımcılara yemek verildi ve günün anısına çekilen toplu fotoğrafla, çevre şenliği sona erdi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar