CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

Camiler ve Din görevlileri haftası münasebetiyle Emet müftülüğünce bir program hazırlandı.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI Kültür

Camiler ve Din görevlileri haftası münasebetiyle Emet müftülüğünce bir program hazırlandı.

                Emet termal resort Emeti hatun salonunda gerçekleşen etkinliğe Emet kaymakamı Hasan Çiçek,Belediye başknaı Mustafa Koca, Kütahya il müftüsü Hüseyin Hazırlar,Emet müftü vekili Bilal Aydoğdu, din görevlileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

                Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan programda Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emet müftü vekili Bilal Aydoğdu yaptı. Aydoğdu, din istismarın ne gibi sonuçlara yol açacağının örneğini en son 15 Temmuzda ülke olarak  atlatılan badire ile  görüldüğünü belirterek;” Camiler  sadece ibadet edilen yerler değil,hakımızı bir araya getiren yerlerdir. Din görevlilerimizin görevide sadece namaz kıldırmak değil,toplumu bilinçlendirmek için sürekli yaşamın içinde olan görevlilerdir.Din görevlileri oalrka sorumluluklarımızın bilincinde olarak  daha fazla çalışmalı,halkımızla iç içe olmalıyız. Din görevlileri ve camiler haftasında  ebediyete intikal etmiş din görevlilerimizi şükran ve rahmetle anarken,halen görevin devam eden,emekli olan din görevlilerimizin de  haftasını kutluyoruz.” Dedi.

İl müftüsü Hüseyin Hazırlar ve İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek'in konuşmalarını yapmalarının ardından emekli olan din görevlileri Ali Er ve Mehmet Yıldız’a birer çini tabak takdim edilirken,ilçe müftülüğünce katılımları için il müftüsü Hazırlar ve ilçe kaymakamı Çiçek’e günün anısına birer çini tabak takdim edildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar