İL MÜFTÜSÜ HAZIRLAR; CAMİLERİ HALKIMIZIN HAYATINA TAŞIMALIYIZ

Emette düzenlenen programda konuşan İl müftüsü Hüseyin Hazırlar, halkı camilere gelecek diye beklemek yerine,camileri halkın hayatına taşımak gerektiğini ifade etti.

İL MÜFTÜSÜ HAZIRLAR; CAMİLERİ HALKIMIZIN HAYATINA TAŞIMALIYIZ Güncel

Emette düzenenen Camiler ve din görevlileri haftasında konuşan Kütahya il müftüsü Hüzeyin Hazırlar  din görevlilerinin sürekli hayatın içinde bulunmaları gerektiğine dikkat çekti.

Camilerin hayatın ve toplumun merkezinde olduğuna dikkat çeken Kütahya il müftüsü Hüseyin  Hazırlar ise konuşmalarında şunları söyledi,

                “ Şehirler camiler ibadethanelerin etrafında şekillenir. Emet’e,Kütahya ya,ülke geneline baktığımızda durum böyledir. Cami etrafında dükkanlar,hanlar hamamlar  geçmişten bu güne koşullandırılmış,şehirlere yön vermiştir.Camiler İslam medeniyetinin ruhudur.Bağımsızlığın sembolleridir.Camilerimizin yapımında desteklerini esirgemeyen halkımızı şükranla anıyoruz. 15 Temmuz gecesinde ,o karanlık saatlerde, tehlikeyi göze alarak minarelere çıkarak sela okuyan din görevlilerimizi bu millet asla unutmayacaktır.Din görevlileri olarak hepimizin görevleri var. Eğer din görevlisi olarak veren el ile alan el arasında köprü olamıyorsak,toplumda kötü yöne giden bir vatandaşımızı doğru yöne çekemiyorsak, görevimizi eksik yapıyoruz demektir.Camilere halkımız gelecek diye beklemeyip camileri sırtımıza alıp,halkımızın hayatına taşımalıyız “dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar