KAYMAKAM ÇİÇEK; DİN GÖREVLİLERİN GÖREVİ SADECE CAMİLERİMZDE DEĞİL

Din görevlileri ve camiler haftasından konuşan Emet kaymakamı Hasan Çiçek,din görevlilerin görev yerlerinin sadece camiler olmadığını söyledi.

KAYMAKAM ÇİÇEK; DİN GÖREVLİLERİN GÖREVİ SADECE CAMİLERİMZDE DEĞİL Güncel

Emet müftülüğünce hazırlanan Camiler ve Din görevlileri haftası progrmaında konuşan Emet kaymakamı Hasan Çiçek, din görevlilerinin camiler dışındada sorumluluk ve görevlerinin  bulunduğuna dikkat çekti.

Programda konuşan Emet kaymakamı Hasan Çiçek ise İslam dininde din adamı kavramının bulunmadığını,din görevlileri kavramının bulunduğuna dikkat çekerek;”İnsanlarımız ailelerinden aldığı eğitimin yanında aldıkları din eğitimide çok önemlidir. Bizler geçmişimizde din görevlilerimiz sayesinde ilimde,bilim ve sanatta ilerlemiş bir toplumuz.İslam dinimiz medeniyetin gelişmesine katkı veren bir dindir.Bunu da din görevlilerimiz vasıtası ile , ahlaklı,faziletli,çalışkan nesiller yetiştirerek,ilimde fende, fesefede ilerleme sağlayarak gerçekleştirebiliriz.Bakınız  günümüzde ortadoğuda oluk oluk Müslüman kanları akmaya devam ediyor. İşin en acısıda ölen de,öldüren de Allahu ekber diye bağırıyor.Önce kendi kapımızın önünü süpürmeliyiz. Toplumsal  yaşamı düzenlemede din eğitimine önem vermeliyiz. Dış güçlerin  toplumsal ve ekonomik yapımızı bozma çabalarına karşı  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Ulusun bağımsızlığını yine ulusumuzun azim ve kararlılığı kurtaracaktır.O sebeble din görevlilerimizin görev yeri sadece camilerimiz değil, bizzat kahvehaneler, parklar, dükkanlar kısaca her yerdir. Kendini yetiştirmiş din görevlilerimiz çocukla çocuk olup,gençle genç olup, gerçeği ve doğruyu anlatacaklardır.” Dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar