4-6 YAŞ KUR’AN KURSUMUZ TÖRENLE AÇILDI

Emet ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Emet Müftülüğü Hafız Hasan Öztürk, 4-6 yaş Kur'an Kursu açılışı yapıldı.

4-6 YAŞ KUR’AN KURSUMUZ TÖRENLE AÇILDI Güncel

Emet ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftasında Emet Müftülüğü Hafız Hasan Öztürk, 4-6 yaş Kur'an Kursu açılışı yapıldı.

 Emet İlçe Müftü Vekili Bilal Aydoğdu, ''Bu bina birçok hemşehrimiz tarafından yakınen bilinmektedir. Bende hafızlığımı burada yaptım. Rahmetli Hafız Hasan Öztürk hocamız emekli odluktan sonrada görevlerine devam etmiş nice hafız yetiştirmiş müstesna insanlarımızdan birisidir. Ayrıca bu Kur2an kursumuzun açıımasında eski müftümüz sayın İsmail Temur’un büyük emek ve hakları varıdr. 4-6 yaş Kur'an Kursu hayırsever vatandaşlarımız tarafından ilçemize kazandırılmıştır.Emeği geçen herksten Allah razı olsun. Şuan 4 sınıf mevcuttur. 3 sınıfımızda toplam 39 öğrenci mevcuttur. 4. sınıfımız öğrencilerimizin yaşlarını doldurmasıyla ikinci dönem açılacaktır. Kurs binasının öğrenci kapasitesi 72 kişidir. İnşallah ikinci dönem tam kapasite olarak eğitim vereceğiz'' dedi.


4-6 yaş Kur'an Kursunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, ''Ömrünü din hizmetine adamış olan Hafız Hasan Öztürk'ü rahmetle anıyoruz. Kütahya genelinde 63 tane kursumuz var. Bu sayıyı arttırmamız lazım. Bu konuda Belediyelerin desteklerini bekliyoruz. Yavrularımızı özellikle buralara göndererek, buralarda eğitim almaları konularında teşvik edelim '' diye konuştu.
Daha sonra protokol tarafından 4-6 yaş Kur'an Kursu binası gezildi ve öğrencilerle sohbet edildi. Program sonunda katılımcılara lokma dağıtıldı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar