EMET " SAĞLIK " İÇİN YÜRÜDÜ!

Dünya yürüyüş gününde Emet ilçesinde bir sağlıklı yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi.

EMET Sağlık

3 Ekim dünya yürüyüş gününde Emet ilçesinde sağlık personeli,öğrenciler ve bazı vatandaşlar yürüyüş etkinliğine katıldı.

Emet toplum sağlığı merkezince organize edilen  yürüyüşte hükümet  önünde toplanan  grup şehir merkezinden geçerek yürüyüşünü gerçekleştirdi. Toplumda farkındalık yaratmak adına yapılan yürüyüşte öğrenciler yürüyüşün önemine dikkat çeken pankartlar   açtılar.

Günümüzde toplumun fiziksel aktivite konusunda bilgi düzeyinin yetersiz olması ,fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi; Toplumda obezite ,kalp damar hastalıkları,hipertansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttırdı.

Fiziksel hareketsizlik dünyada ölümlerin  4. Önde gelen risk faktörü olarak belirlendiğini belirten uzmanlar ,.Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülmesi için yetişkin yaş grubunda haftanın 5 günü en az 30 dk.,5-17 yaş grubu hergün en az 60 dk. Orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerektiğini belirtiyorlar.Hergün 10.000 adım sloganını yaşamımıza yansıtabilmek umuduyla …

1 Ekim Dünya Yürüyüş Günü farkındalık etkinliğine  Emet T.S.M.Sor.Hek.Dr.Fethiye GÜVEN -TSM hekim ve personeli , Emet Dr.Fazıl Doğan Devlet Hast. Baştbb.Yrd.Dr.OsmanÇELİK , hastane hekimleri ve personeli , Aile SağlığıMerkezi hekimleri ve personeli , Ashaboğlu O.Ö.O Müd. Mehmet Ali Özçelik ,Öğretmen ve Öğrencileri ,Gazi Emet Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencileri ; 1 Ekim Dünya Yürüyüş Günü gerekli Emniyet ve Sağlık tedbirleri alınarak tamamlandı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar