BAŞKAN KOCA;”HALKIMIZIN MAĞDUR EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYİZ”

Emet belediye başkanı Mustafa Koca yapı kullandırma izni verilmediği yönünde iddialara yanıt verdi.

BAŞKAN KOCA;”HALKIMIZIN MAĞDUR EDİLMESİNE ASLA İZİN VERMEYİZ” Güncel

Emet belediye başkanı Mustafa Koca gazetemizin geçen sayısında  bir makalede yayınlanan ve belediyece yapı kullanma izni verilmediği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını beyanla;” Asla ilçemiz halkı ve ilçemize yatırım yapan vatandaşlarımızın mağdur edilmek istenmesine izin vermeyiz “dedi.

                Başkan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

                “ Gazi Emet gazetesinin 5 Ekim 2018 tarih ve 2117 sayılı sayısında A. Kadir Ekmekçioğlu’nun   köşesinde “Siyasetin tozlu raflarında Emet sorunları “başlığı ile yayınlanan makalede belediyemiz ve belediyemiz fen işlerinde geçmişten bugüne çalışan personellerimize asılsız ve haksız ithamlarda bulunulmuştur.Üstelik bu yazılar yazılırken ne başkanlığımızdan  nede fen işleri teknik ekiplerimizden herhangi bir bilgi almadan,sadece duyum ve şikayet sahiplerinin ifadelerinin yer aldığına inandığımız  görüşler yazılmıştır.

                Makale içerisinde geçmiş yıllarda belediyemizden inşaat ruhsatı alınmış ve tamamlanmış binalara yapı kullanma ruhsatı verilmediği,durdurulduğu iddia edilmiştir. Böyle bir şey asla söz konusu değildir. Üstelik kanunende mümkün değildir. Yasal  çerçeve içerisinde kanun ve yönetmeliklere uygun şartlarda ruhsatların verilmesi kanuni bir görevimiz olup,belediyemizce yapı kullanım verilmeye devam edilmektedir.

                Hükümetimizce son çıkarılan yasa ile halkımızın yararına olan imar barışından geçmişten bugüne sorunu olan vatandaşlarımızda kanun çerçevesinde eksikliklerini tamamlayarak gerekli belgelerini belediyemizden rahatlıkla alabilmektedirler.

                Ancak ,ilçede yapılan bazı binalarda adli makamlara yapılan şikayetler söz konusu olup,olay hukuki aşamadadır. Hukuki süreçteki konulardada bizim yorum yapmamız bile  uygun değildir. İnşaat alanlarında fazla inşaat yaptırma ve bundan rant sağlama gibi ithamlar ile zan altında bırakmaya  çalışılan  başkanlığımız ve fen işleri teknik elemanlarımız ile ilgili asılsız iftiralar içinse  gerekli yasal haklarımız için gereğinin yapılacağını beyanla, Emet belediyesinde hiçbir vatandaşımızın asla ve asla hakkının yedirilmesine müsaade edilmeyeceğini tüm kamuoyuna  saygılarımla arz ederim “

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar