VALİ UYARDI; VATANDAŞA ZORLUK DEĞİL KOLAYLIK GÖSTERİN

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir kamu görevlilerine vatandaşa yardımcı olma konusunda uyardı.

VALİ UYARDI; VATANDAŞA ZORLUK DEĞİL KOLAYLIK GÖSTERİN Güncel

Vatandaşa etkili ve etkin hizmet sunulması gerektiğine dikkat çeken Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Kamu hizmetlerini yürütürken vatandaş odaklı çalışmalarını istiyoruz. Yürüttüğümüz hizmetlerin vatandaşların talepleri, ihtiyaçları dikkate alınarak yapılması gerekiyor. Arkadaşlarımızın vatandaşlara vakit ayırarak, onların dertlerini dinleme konusunda hassas davranmaları gerektiği ve kamu görevinin icap ettirdiği mevzuata uygun olarak bu hizmetlerin yapılmasını yine tekrarlıyoruz. Yürütmüş olduğumuz hizmetlerin sürati önemli. Vatandaş ne kadar sürede bu hizmeti alıyor, bu hizmetin daha da erken verilmesi için alınabilecek tedbirler var mı? Gözden geçirilmesi lazım.  Vatandaş bazen başvuru yerini şaşırabilir. Sizin görev alanınızda olmayan bir konu için de size gelebilir. ‘Bu benim görev alanımda değil’ deyip bırakmak yerine ona yardımcı olacak, ‘Senin işin şurada bitiyor, orayı arayalım’ diye vatandaşı yönlendirme noktasında arkadaşlarımızın gayretli olmasında fayda var” dedi.

“KURUMLAR ARASI İŞ BİRLİĞİ MUHAFAZA EDİLMELİ”

Kurumlar arası yardımlaşma ve iş birliğinin Kütahya’da iyi noktada olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Herhangi bir kurumumuzun bir programı, töreni varsa arkadaşlarımız imkânları ölçüsünde, kendi işlerini de aksatmadan diğer kurumların faaliyetlerine destek vermelerini arzu ediyoruz. Kamuyu bir bütün olarak düşünüp yalnızca kendi görev alanımız değil, görev alanımız dışındaki kamu görevlileriyle de ilgili bir haber verme, onu düzeltmeye çalışma gayreti içerisinde olmamız lazım. Bu şekilde olursa biz bu işin hakkını vermiş, başarmış oluruz diye düşünüyorum. Bu sorumluluk hepimizin omzunda. Devlet olgusunun zarar görmemesi, yıpranmaması için görevimizi ciddiyetle yapmamız lazım. Getirilecek önerilere kapımız açık. Sizler de aynı kapı açıklığını personelinize uygulayın” diye konuştu.

“TASARRUF TEDBİRLERİNE RİAYET EDİLMELİ”

Tasarruf tedbirleri konusunda da konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kamunun imkanlarını, kamunun bütçesini en tasarruflu şekilde kullanmak konusunda gayret edeceklerine inanıyoruz ama bu dönemin özel durumu dikkate alınarak arkadaşlarımızın tasarruf konusundaki dikkatini bir daha gözden geçirmelerini istiyoruz. Kurumlarımızın depolarında, arşivlerinde var olup kullanılmayan malzemeler varsa bunları bir gözden geçirsinler. Orada boşa durup zaman içerisinde heder olacak malzemeyi bir yerlerde kullanmak lazım. Kendi kullanacakları malzemeleri ayırsınlar, başka kurumun ihtiyacı olanlar varsa versinler. Araç kullanımı konusunda da daha temkinli ve tasarrufa riayetli hareket etmelerini istiyoruz. Bu bizim sorumluluğumuz şu dönemin de gereği. Vatandaşa öncü olacak şekilde bu tedbirleri almamızda fayda var” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar