MİLLETVEKİLİ ERBAŞ'TAN GÜNDEM YARATAN SORU ÖNERGESİ

Mhp Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş İç işleri bakanlığına verdiği önerge ile özel idare müdürlerinin partinin mi devletin mi müdürü olduklarını sordu

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ'TAN GÜNDEM YARATAN SORU ÖNERGESİ Siyaset

Ahmet Erbaş’tan dikkat çeken soru önergesi !

“Müdür Devletin memuru mu ? Partinin Memuru mu ?” 

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesi dikkat çekti. Milletvekili Erbaş, Özel İdarelerde yürütülen iş ve işlemler açısından son derece önemli olan bir konuyu TBMM’de gündeme getirdi. 

Milletvekili Erbaş Bakan Soylu’ya ; 

- İl Özel İdare Müdürlerinin hukuki statüsü nedir? 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi - midir?

- İl Özel İdaresi Müdürlerinin görevlerini ifa ederken, görevinden dolayı kendisine verilen etki ve gücü siyaset aracı olarak kullanmaları yasal mıdır ?
sorularını sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu sorulara vereceği cevap merakla beklenirken, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın cevap sonrası açıklama yapacağı öğrenildi. 

Daha önce de “makamı ne olursa olsun devlet memurlarının asli görevi kanunlar çerçevesinde devlete ve ayırım yapmaksızın tüm vatandaşlara hizmet etmektir.” ifadesi kullanarak dikkatleri çeken Milletvekili Erbaş’ın, İçişleri Bakanlığı’ndan verilecek cevap sonrası yapacağı açıklama merakla bekleniyor.Mehmet SAKA

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar