ATIL BİNALAR GENÇLERİN EĞİTİMİ İÇİN KULLANILIYOR

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK, ilçemizde hizmete giren Etüt Merkezinde öğrencilerle buluştu.

ATIL BİNALAR GENÇLERİN EĞİTİMİ İÇİN KULLANILIYOR Güncel

Emet Kaymakamı Hasan ÇİÇEK, ilçemizde hizmete giren Etüt Merkezinde öğrencilerle buluştu.

Atıl vaziyette olan eski Anadolu Lisesi öğrenci yurdunun Emetspor Kulübüne ve  Halk Eğitim Merkezine tahsisinden sonra binanın en üst katı, Etüt Merkezine dönüştürülerek  binanın tamamı tam kapasiteyle bilim, spor ve sanat merkezi haline gelmiş oldu.

Etüt Merkezi, Kaymakamlık Proje Birimi başta olmak üzere Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün  işbirliği ile lise son sınıf öğrencileri ve hali hazırda mezun öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlıkları için açıldı.

        Kaymakam ÇİÇEK konuşmalarında “  Atıl olan bir binanın şu an geldiği nokta, Kaymakamlık olarak vermiş olduğumuz kararın ne kadar isabetli olduğunu göstermektedir. Bundan büyük keyif ve memnuniyet duyuyorum. İçinde bulunduğumuz binada sosyal, sanatsal, sportif faaliyetleri yürütebileceğiniz bir çok olanağı proje birimimizle sağladık. Bunlardan azami düzeyde yararlanmak, kişisel gelişimlerinizde faydalı olacaktır. Burada yarının Kaymakam, Doktor ve Mühendis adaylarını görüyorum. Bu yıl sizin için çok önemli. Zamanınızı öncelikle derslerle ve aynı şekilde bilim, spor ve sanatla geçirin ve bu alanlarda çalışmalarınızı hiçbir zaman bırakmayın. Ayrıca bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Kitap okumak için ayırdığınız zamanı üniversite sınavına hazırlık sürecinde asla boşa giden bir vakit olarak düşünmeyin     ” diyerek binanın açılmasında emek ve katkı sunan Kaymakamlık Proje Birimine, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar