BOŞ SANILAN AV TÜFEĞİNİN ÖLÜME SEBEBİYET VERDİĞİ OLAY AYDINLATILDI

Dün akşam Emet ilçesinde meydana gelen ve Onur Güran'ın hayatını kaybettiği olayda, tüfeğin kaza ile patlamasına neden olan M.U'nun tutuksuz yargılanmasına karar verildi.

BOŞ SANILAN AV TÜFEĞİNİN ÖLÜME SEBEBİYET VERDİĞİ OLAY AYDINLATILDI Güncel

Emet ilçesinde dün akşam meydana gelen olayda arkadaşları ile beraber av tüfeği ile oynarken ateş alan  silah nedeniyle Onur Güran (16) başından vurularak hayatını kaybetmişti. Olay esnasından beraber oldukları H.K,Z.P, Ö.E ve M.U emniyetteki ifadelerinde ateş alan silah nedeniyle arkadaşlarının kanlar içinde yerde kaldıklarını beyan etmişlerdi.

Otopsi için Bursa Adli tıp kurumuna gönderilen Onur Güran’ın vurulması ile ilgili Olay yeri inceleme ekiplerinin incelemesi, Emet cumhuriyet savcılığının çok yönlü gerçekleştirdiği soruşturma sonrasında, arkadaşlarının silahı elinden almak isterken ateş aldığı öğrenildi.

Taksirli ölüme sebebiyet vermekten Emet cumhuriyet savcılığına sevk edilerek ifadesi alınan  sanıklardan M.U (15) olay günü arkadaşları ile beraber Onur Güran’lara ait bodrum katında bir araya geldiklerini belirterek;” Arkadaşımızın elinde 2 tüfek vardı. Bizlere doğrultarak şaka yapıyordu.Bizlerde kendisini  silahla şaka olmayacağı yönünde uyardık.Diğer  arkadaşlarım sağa sola dağıldılar.Onur, silahların boş olduğunu ve korkmamamız gerektiğini söyleyerek silahları doğrultmaya devam etti. Elinden silahın birin almaya çalışırken biranda silah ateş aldı. Ne olduğunu anlayamadan  arkadaşımın kanlar  içerisinde yerde kaldığını gördüm. Hemen 112 ekiplerini ve emniyeti aradım,yardım istedim.Çok korktuk,arkadaşımızı kaybettik, çok üzüldük.”dedi.

Savcılıkça ifadesi alınan M.U taksirli ölüme sebebiyet verme suçu ile sevk edildiği Emet Sulh ceza mahkemesince adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.Yurt dışı çıkış yasağı konulan M.U’ya ayrıca Aile ve sosyal politikalar bakanlığınca psikolojik destek sağlanacak. 

Olayda hayatını kaybeden ve yarın 17 yaşına girecek olan Onur Güran Emet ilçesine bağlı ikibaşlı köyünde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar