KAYMAKAMLIKTAN KORUNMAYA MUHTAÇ YAŞLILARA HİZMET PROJESİ

Emet Kaymakamlığınca korunmaya muhtaç yaşlılara hizmet projesi kapsamında yaşlı vatandaşlarımıza temizlik desteği veriliyor.

KAYMAKAMLIKTAN KORUNMAYA MUHTAÇ YAŞLILARA HİZMET PROJESİ Yaşam

Emet  Kaymakamlığınca uygulanan “KORUNMAYA MUHTAÇ YAŞLILARA HİZMET PROJESİ” kapsamında yaşlı vatandaşlarımızın evlerine gidilerek  ev ve giysi temizlikleri yapılıyor.

Emet kaymakamlığı proje kapsamında korunmaya muhtaç yaşlı vatandaşlara destek amaçlı uygulama başlatıldı.Konu ile ilgili açıklama yapan Emet Kaymakamı Hasan Çiçek;

 “ Projenin amacı, korunmaya muhtaç yaşlı vatandaşlar ile engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yaşadıkları ev, kullandıkları giysi ve mutfak eşyalarının temizlikleri yapılarak; bu işi yapacak kadın çalışanlarımıza geçici de olsa bir gelir sağlamaktır. Yapılan hane ziyaretleri esnasında 2022 Sayılı Kanun gereği 65 yaş veya engelli aylığı alan, ekonomik yönden yoksulluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi hizmetini istemeyen korunmaya muhtaç yaşlılar ile 60 yaşın altında olup engelli ve bakıma muhtaç olan ve evde bakım desteğinden faydalanmayan, ağır kronik hastalığı nedeniyle kendi öz bakımını yerine getiremeyen, yanında yardımcı olacak kimsesi olmayan, 3294 Sayılı Kanun kapsamında olan İlçemiz merkezi ve 8 köyümüzden 20 vatandaşımızın temizlik hizmetine başlanmıştır. 31/12/2018 proje bitim tarihine kadar vatandaşlarımızın evleri ve giysileri dönemsel olarak temizlenecektir” dedi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar