İKİ TAŞ KANYONUNDA RESTORANT TAMAMLANDI

Emet ilçesi Emet Kaymakamlığı Köylere hizmet götürme birliğince Zafer kalkınma ajans destekli yapılan İki taş kanyonunda tamamlanan restoran hizmete girdi.

İKİ TAŞ KANYONUNDA  RESTORANT TAMAMLANDI Güncel

Emet ilçesi Emet Kaymakamlığı Köylere hizmet götürme birliğince Zafer kalkınma ajans destekli yapılan İki taş kanyonunda tamamlanan restoran hizmete girdi.

 Emet ilçesine bağlı Eğrigöz Köyünde bulunan tarihi Eğrigöz Kalesi ve  7 kilometrelik İkitaş Kanyonunda turizme yönelik yatırımlar devam ediyor.

     

           Emet kaymakamlığınca  yürütülen İkitaş Kanyonu Turizm Geliştirme Projesi kapsamında,İlçe kaymakamı Hasan Çiçek, bungalov evlerden sonra  inşaatı yeni biten restoranı yerinde inceledi.

Kaymakam Çiçek, “ Burada muhteşem bir tarih ve büyüleyici bir doğa güzelliği var. Kanyonumuza gelen misafirlerimiz tarihle iç içe bir ortamda bulunuyor. Buraya gelen misafirler, yine proje kapsamında açılan yürüyüş yolunda gezip, bungalov evlerinde konaklayabiliyor. Şimdi ise bu turizm bölgesine restoranı da kazandırarak önemli bir eksikliği kapatmış olduk. Misafirlerimiz huzur içinde konaklayıp, yemeklerini restoranda yiyebilirler. Bütün doğa severleri kanyonumuza bekliyoruz “ dedi.

 

Kaymakam ÇİÇEK daha sonra, köyün ihtiyaç ve sorunları hakkında vatandaşlarla bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

 

ÇİÇEK, son olarak, İkitaş Kanyonu Projesi kapsamında emeği geçen Köy Muhtarlığına ve Proje Ekibine  çalışmalarından dolayı teşekkür  etti.

 

Emet Eğrigöz kalesi ile Emet Dereli kaplıcaları arasındaki 7.6 km’lik kanyon da kalkınma ajans destekli hayata geçirilen proje dağ turizmcilerinin de ilgisini çekiyor. Bölgemizde dağ turizminin daha da hareketlenmesi ve termal turizm ile desteklenmesinin yörenin turizm potansiyeline pozitif etki yapacağı belirtiliyor. Kanyon koridorunda bungola evleri,seyir terasları,dinlenme ve konaklama tesisleri ile her geçen gün gelişen iki taş kanyonu için etkin bir tanıtım çalışması yapılması talep ediliyor.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar