EMET SÜLFİRİK ASİT FB. YAPIMI BAŞLIYOR

Etimaden işletmelerince Emet ilçesine yapılacak olan 350 bin ton kapasiteli Sülfirik asit fabrikasının temelinin yıl sonuna kadar atılacağı bildirildi.

EMET SÜLFİRİK ASİT FB. YAPIMI BAŞLIYOR Ekonomi

Etimaden işletmelerince Emet ilçesine yapılacak olan 350 bin ton kapasiteli Sülfirik asit fabrikasının temelinin yıl sonuna kadar atılacağı bildirildi.

Ak parti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan Eti maden işletmeleri genel müdürü Serkan Keleşer’i  genel müdürlükte ziyaretlerinde 25 Nisan 2017 yılında ihale edilen  fabrikanın sözleşme aşamasının tamamlandığını ve yer teslimi ile temel atma  işlemlerinin yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı.

Başkan Doğan;” İlçemizde üretilen borikasit için ilçe dışından gelen asiti taşıyan tankerler  sürekli tehlike arz ediyordu. Ayrıca getirilen asitlerin depolarda muhafazasıda ciddi sıkıntılara yol açıyordu. Gelinen teknolojide  modern bir sülfirik asit fabrikamızın Emet ilçemize yapımı için uzun bir süredir kademe kademe ilerleniyordu.Nihayet bu konuda sona yaklaşıldı.Genel müdürümüzü makamlarında ziyarette müjdeyi aldık. Sülfirikasit fabrikamızın temeli yıl sonuna kadar atılacak. Yaklaşık 3 yılda tamamlanması beklenen fabrikamız için sayın genel müdürümüz bizzat ilgilenerek 2.5 senede tamamlatmak için uğraşacaklarını ifade etti.  Tesislerimizin hayata geçirilmesi ile  yollardaki asit tankerleri trafiğimiz ve yarattığı tehlike sona ererken 67 vatandaşımıza da istihdam yaratılacak. Fabrikamızın ilçemize kazandırılmasında dünden bugüne emeği geçen parti teşkilatlarımıza,Kütahya Milletvekillerimize,genel müdürlüğümüze ve enerji bakanlığımıza halkımız adına teşekkür ediyorum.İlçemize hayırlı olsun “dedi.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar