3 İLÇE BAŞKANI BİR OLDU,DOKTOR İSTEDİ

Emet,Hisarcık ve Çavdarhisar ilçeleri Ak parti ilçe başkanları Sağlık bakanlığından ,bölge hastanesi gibi hizmet veren Emet Dr. Fazıl Doğan hastanesinin uzman doktor eksikliklerinin tamamlanmasını talep etti.

3 İLÇE BAŞKANI BİR OLDU,DOKTOR İSTEDİ Sağlık

Ak parti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan Ankara ziyaretlerinde ilçemizde yaşanan uzman doktor sıkıntısını bizzat bakan yardımcısı Halil Erdemir’e 3 ilçe başkanı olarak hazırladıkları dosya ile ilettiklerini ifade etti.

Başkan Doğan AK parti Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetinerenler ile birlikte sağlık bakan yardımcısı Erdemir’e sunulan  dosya ile Emet,Hisarcık ve Çavdarhisar ilçelerine hitap eden yeni hastaneye uzman doktor talebinde bulunduklarını beyanla;

         “Ak parti Hisarcık ilçe başkanımız sayın Ali Var, Çavdarhisar Ak parti ilçe başkanımız Tuncay Demirel ile beraber hazırladığımız talep dosyamız ile 3 ilçeye hitap etmesi ile bir nevi bölge hastanesi görevi ifa eden Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemizin uzman doktor kadro eksikliklerini bakan yardımcımıza ilettik.3 ilçenin köyleri ile beraber 40 binden fazla nüfusunun bulunduğunu, Emet ilçemizin merkezi olma özelliği ile 3 ilçeye,dolayısı ile 40 binden fazla vatandaşımıza sağlık hizmeti verdiğini belirttik. 30 milyona mal olan ve bölgemizin en modern hastanelerinden birisi haline gelen Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanemizde uzman doktor eksikliklerini  belirterek, kadrolarımıza atama yapılmasını talep ettik. “dedi.

Partilerinin  il ve ilçe başkanları için düzenlediği seminer etkinliği için bir süredir Ankarada bulunan başkan Doğan,Ankara sürecinde ilçemizi ilgilendiren birçok konuda çeşitli bakanlık ve genel müdürlük nezdinde girişimlerde bulunduklarını beyanla;

“İlçemizi ilgilendiren her konuda yetkili makamları sıkça ziyaret ederek taleplerimizi ileterek, takiplerini gerçekleştiriyoruz. Sülfirik asit fb, doktor kadrolarımız,Emet göleti ve isale hattımız, tarımsal kalkınma ve hayvancılık projelerimiz, ilçeler arası bağlantı yollarımız gibi geniş bir yelpazede yoğun bir çalışma programı uyguluyoruz. İnşallah  halkımıza dahada güzel  haberler vermeye devam edeceğiz.Emetimizin ve Emet halkımızın hak ettiği hizmetleri kazandırma adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz “dedi.

Ayrıca başkan Doğan Ankara ziyaretlerinde bakan ve müdürlük nezdindeki ziyaretlerde Emet Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi” (EMKO) dan temin edilen ve Emetli kadınlarımızın ürettiği çini vazo,tabak, vb ürünleri hediye götürerek, ilçemizde  böyle bir kooperatifimizin bulunduğunun tanıtımını yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar