EMET YATIRIMLARI VE YENİ PROJELER KONUŞULDU

Emet kaymakamı Hasan Çiçek bugün ilçe kaymakamlığında ilçedeki tüm kurum amirleri ve STK başkanlarının katıldığı bir toplantı tertipledi.

EMET YATIRIMLARI VE YENİ PROJELER  KONUŞULDU Güncel

Emet kaymakamı Hasan Çiçek bugün ilçe kaymakamlığında ilçedeki tüm kurum amirleri ve STK başkanlarının katıldığı bir toplantı tertipledi.Toplantıya Kaymakam Çiçek başkanlığında,belediye başkanı Mustafa Koca,Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Taşıyıcılar koop.başkanı İbrahim Erdoğan, Esnaf kefalet koop.bşk A.Kadir Ekmekçioğlu,Emetliler dayanışma ve kalkınma derneği başkanı İsmail Elmacı,Ziraat Odası başkanı Sami Yüksel,Şoförler odası başkanı Ahmet Kaymak   ve daire müdürleri katıldı.

 

Toplantıda ilçede yapılan kamu yatırımları,yapılması planlanan projelerle ilgili çalışmaları hakkında tüm katılımcıları bilgilendirildi.Bir sinevizyon gösterisi ile yapılan çalışmalarla ilgili açıklamanın yanında önümüzdeki süreçte ilçede yapılması planlanan çalışmalar ve yeni projeler anlatıldı.

Kaymakam  Çiçek Emet-Tavşanlı,Emet-Simav,Emet  Çavdarhisar yollarında çalışmaların devam ettiğini ayrıca Emet ilçesindeki Bor işletmesinde  500 bin kapasiteli 350 bin ton kapasiteli 3 ncü borik asit fabrikasının yapım sürecinin devam ettiğini, buradasülfirik asit ve borkarbür fabrikasının yapılması için yapım ve proje çalışmaları nda sürdüğünü belirtti.

İlçede yapımı devam eden Emet göleti çalışmalarında sona gelindiği, 400 kapasiteli KYK öğrenci yurdu inşaatının ise  hızla devam ettiği belirtildi.  216 dairelik 4 ncü TOKİ inşaatı,Gazikemal İÖO inşaatlarının 2019 tamamlanacağı belirtilirken  60 yataklı Emet devlet hastanesi nin hizmete geçtiği belirtildi.

HEDEF YATIRIMAR

Kaymakam Çiçek 2019 hedeflerini anlatırken şu ifadelere yer verdi;”Emet ilçemizde BİOKÜTLE enerji tesisi Aydıncık köyünde yapılacak.2019 nisan ayında temeli atılacaktır.Türkiye de çok az sayıda yapılacak olan Tematik lise yapımı için Esentepe mahallesinde yerimiz hazır.Bunun yapılması için temaslarımız devam ediyor.Buradan mezun olanlar madencilik sektöründe çok rahat iş bulabileceklerdir.2019 da Gençlik merkezini devlet hastanemizin yanındaki alana yapılacaktır.Ayrıca Günlüce köyü Kovalı mevkiine,Gürpınar,Ömerfakıh ve Uzunça köyü göletlerinin yapımı için projeler hazır.Yapımlarına en kısa zamanda başlanacaktır.İlçe merkezinde içme ve kullanma suyu şebeke değişikliği için iller bankası ile anlaşmalar yapılmıştır.Yine merkezde atık su ve yağmur suları şebekesi isale hattı da yeni yılda yapılacak çalışmalarımızdandır.”Dedi.

Kaymakam Çiçek bu tür değerlendirme toplantılarının sıkça yapılarak kamuoyunun bilgilendirileceğini de sözlerine ekledi.A.kadir EKMEKÇİOĞLU

 

 

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar