ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA TARİHİ SÜTUNLAR BULUNDU

Emet ilçesine bağlı Köprücek köyünde yapılan altyapı çalışmaları sırasında çıkan tarihi sütunlar jandarma ekiplerince koruma altına alındı

ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA TARİHİ SÜTUNLAR BULUNDU Güncel

Kütahya’nın Emet ilçesine bağlı Köprücek köyünde yapılan altyapı çalışmaları sırasında çıkan tarihi sütunlar jandarma ekiplerince koruma altına alındı.

Edinilen bilgilere göreEmet  Köprücek köyü Ören mevkiinde yürütülen  altyapı ve kanalizasyon çalışmaları sırasında antik döneme ait olduğu sanılan 2 adet sütun bulundu. Köprücek köyü muhtarı Ahmet Eş,bulunan  sütunları kepçe ile alıp köy meydanına getirdi. Daha sonra jandarma ekiplerine bilgi verdi. Köyde devam eden alt yapı çalışmaları durduruldu.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme yaparken  konu ile  ilgili açıklama yapan Köprücek Muhtarı Ahmet Eş, ‘’Köyümüzde alt yapı çalışmasından dolayı, operatör ile ören mevkiinde 1 buçuk metre derinlikte kazı yaptığımız sırada, kepçe taşa takıldı. Çalışmalarda boru yatırmak için gerekli derinliğe ulaşmak isterken bu taşları bulduk. Taşları köy meydanına getirdik.Jandarma ekiplerimize haber verdik’’ dedi.

Üzerinde çeşitli işaretlerin ve yazıların bulunduğu sütunların hangi döneme ait oldukları teknik ekiplerin incelemesi sonrasında belli olacakken jandarma ekiplerinin koruma altına aldığı bölge için soruşturma başlatıldı.Yunus Daşdemir/Ercan Kolku

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar