MHP Lİ BAŞKAN ARSA VERDİ,CHP Lİ BAŞKAN BİNA YAPTI

Dumlupınar Atatürk misafirhanesi Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile açıldı.

MHP Lİ BAŞKAN ARSA VERDİ,CHP Lİ BAŞKAN BİNA YAPTI Siyaset

Dumlupınar ilçesinde, Dumlupınar Sosyal Tesisleri ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle açıldı. 
Dumlupınar Belediyesi önünde düzenlenen törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kütahya Milletvekili Ahmet Fazıl Kasap, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP Afyon Milletvekili Burcu KöksalAnkara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, Gazeteci yazar Uğur Dündar, il ve ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Dumlupınar Sosyal Tesisleri ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi açılışında önce Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu ve dualar edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra söz alan Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, tesisin dumlupınara kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Özellikle Yeni Mahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a ayrıca şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Konuşmasında, Tunceli'de donarak şehit olan askerler konusunda vicdanen rahatsız olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "2 askerimizin Ekim ayında donarak ölmesi; bunun hesabının verilmesi lazım bu topluma. Bunun hesabı mutlaka ama mutlaka sorulmalıdır. O askerlerin elbiseleri yokmuydu, onlar parkamı gidiyorlardı, yoksa akdenizdemi geziyorlardı. Niçin düşünmediler. Hangi gerekçe ile düşünmediler. Dün bir şehidimizin babasıyla görüştüm. Kendisine mezarlıklar müdürlüğü telefon ediyor çocuğunun öldüğüne dair. Şehit demek kolaydır, şehidi anmak kolaydır, Bütün mesele o şehidin beklentilerini gerçekleştirmektir" dedi.
Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm misafirler Dumlupınar Sosyal Tesisleri ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi'nin açılış kurdelesini kestiler. Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri Dumlupınar Şehitliğini ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldılar.

Emet Chp İlçe başkanı Fevzi Şen, Emet Chp belediye başkan adayı Erol Usta’da genel başkan Kılıçdaroğlu ile bir araya gelerek, ilçemiz ve çözüm bekleyen sorunları hakkında istişare fırsatı buldular.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar