TKDK’NIN ONAYLANAN 36 PROJESİNDEN 1 ‘İ EMET’TEN

TKDK Biri Emet ilçemizden olmak üzere 36 projenin hibe desteğinin onaylandığını açıkladı.

TKDK’NIN ONAYLANAN 36 PROJESİNDEN 1 ‘İ EMET’TEN Ekonomi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörlüğü, 3. çağrı döneminde toplam yatırım tutarı 25 milyon lirayı aşan 36 proje için 13 milyon lira hibe desteği veriyor.

TKDK Kütahya İl Koordinatörü Vekili Ahmet Yazar, İpard II Programı'nın 3. başvuru çağrı dönemi için dördüncü grup listede desteklenmek üzere seçilen başvuruların açıklandığını söyledi.

Dördüncü grup listede Kütahya'ya ait 2 besicilik projesinin yer aldığını, bu listeyle birlikte 3. çağrı dönemi için TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğüne yapılan tüm başvuruların sonuçlandığını belirten Yazar,  şunlarısöyledi;

"3. çağrı döneminde,  çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi alanında Kütahya'da sunulan 30 proje başvurusunun 27'si, hayvancılık alanında sunulan 9 projenin ise tamamı destek almaya hak kazanmıştır. Böylece bu çağrı döneminde ilimize sunulmuş olan toplam 39 projenin 36'sı desteklenmek üzere seçilerek proje seçimi açısından yüksek oranda başarı gösterilmiştir. Toplam yatırım tutarı 25 milyon liranın üzerinde olan olan 36 proje için yatırımcılarımıza yaklaşık 13 milyon lira tutarında hibe desteği sağlanacaktır. Destek kapsamına alınan 36 projeden 4'ü büyükbaş süt üretimi, 5'i büyükbaş besicilik, 19'u tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, 4'ü kırsal turizm, 2'si yenilenebilir enerji, bir arıcılık ve bir de yerel gıda ürünü imalatı projesidir.Hibe proje sahipleri ile sözleşmelerimizi imzalamaya başladık "dedi.

Projeler kapamında Emet ilçesinden Ahmet ÜNLÜ (Süt sığırcılığı işletmesi), Tabipoğulları Gıd. Tar. Hayv. İnş. San. Ve Tic. Ltd. Şti (Besi işletmesi) ile hibe sözleşmelerini imzaladı.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar