POLİSTEN ÇOCUKLARA BİR ŞEVKAT YAKLAŞIMA DAHA

Emet ilçesinde 13 okul da 26 planlı ve seminer düzenlenirken 2616 öğrenci ile 215 öğretmen kişisel güvenlik konusunda bilgilendirildi.

POLİSTEN ÇOCUKLARA BİR ŞEVKAT YAKLAŞIMA DAHA Eğitim

Okullarda asayiş,trfik eğitim seminerleri düzenleyen Emet ilçe emniyet müdürlüğü bu defa da öğrencilere yönelik kişisel güvenlik ve  suçtan korunma konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıyor.

Çalışma ile Polis  ve devletin her zaman yanlarında olduğunu algılaması,çocuklarda oluşabilecek polis korkusunun  önlenmesi ve emniyet teşkilatımızın onlara her zaman destek sağladığını bilmeleri ile günlük hayatlarında insan,çevresel,fiziksel,sosyal medya gibi faktörlerle gelişebilecek olumsuz olaylara karşı bilinçlenmeleir hedefleniyor.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içersinde tamamlamaları ve çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetişmelerini sağlaması amacıyla kişisel güvenlik ve suçtan korunma hususlarında e yapılan eğitim programlarının okullarda devam edeceği ifade edildi.

Bilgi ve bilinçli kültür seviyesi yüksek vatan ve milletine faydalı bir gençliği yetiştirilmesine katkı sağlanması için projeler hazırlanarak uygulanmıştır.Bu kapsaamda 13 okul da 26 planlı ve seminer düzenlenirken 2616 öğrenci ile 215 öğretmen bilgilendirilendirildi.

 

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar