KAYMAKAM ÇİÇEK, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DÜZENLİ HAREKET ETMEK LAZIM

Emet Kaymakamlığı Proje Birimi faaliyetleri kapsamında, İlçemiz Eğrigöz Köyü İki Taş Kanyonunda “ Doğa Yürüyüşü Etkinliği “ düzenlendi.

KAYMAKAM ÇİÇEK, SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DÜZENLİ HAREKET ETMEK LAZIM Yaşam

Emet Kaymakamlığı Proje Birimi faaliyetleri kapsamında, İlçemiz Eğrigöz Köyü İki Taş Kanyonunda “ Doğa Yürüyüşü Etkinliği “ düzenlendi.

Güvenlik ve sağlık tedbirlerinin alındığı yürüyüşe Kaymakam Hasan ÇİÇEK, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder DEMİR, İlçe Emniyet Müdür V. Gökhan YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa CÖRE, Orman İşletme Müdürü Mustafa KARAGÖZ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Umut IŞIK, Öğretmenler ve Lise öğrencileri, Kaymakamlık Proje Birimi görevlileri ile Eğrigöz Köyü Muhtarı Ahmet ÖZTÜRK katıldı.

 Doğa harikası olan Eğrigöz Köyü İki Taş Kanyonunda, güneşli bir havada, samimi bir ortamda gerçekleşen yürüyüşte, temiz hava, çay sularının ve kuşların sesi, yüksek tepe ve kayaların görkemliliği, sohbet ve muhabbetin koyuluğu, katılımcılara oldukça keyifli anlar yaşattı.

Kaymakam ÇİÇEK, yapmış olduğu konuşmalarında ; “ Çevreye ve doğaya dikkatleri çekmek, hareketli ve sağlıklı yaşama bilinci ve çevre duyarlılığını aşılamak amacıyla, doğa yürüyüşü etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız. Doğa yürüyüşü, aynı zamanda da bir spor faaliyetidir. Bu tür spor faaliyetlerinin ruhsal ve fiziksel anlamda büyük faydaları bulunmaktadır. Sağlıklı bir yaşam için mutlaka düzenli bir hareket lâzım.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığımızın bir sloganı var. “ Koşabiliyorken Koşun “. “ Bizler de koşabiliyorken koşun, yürüyebiliyorken de yürüyün “ diyoruz. İlçe halkımızın da katıldığı büyük bir yürüyüş organizasyonu gerçekleştirmek hedefimizdir. Çünkü spor, her yaştaki insanın sağlık ve huzuru için gereklidir. Yürüyüş yaptığımız bu alanda doğa var, tarih var, her türlü görsel güzellik var. Hepimizin bu doğa yürüyüşünden büyük keyif ve huzur aldığını düşünüyor, doğa yürüyüşü etkinliğinin gerçeklemesinde emeği ve katkısı olanlara ve bu yürüyüşe katılanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından yürüyüş etkinliğine katılanlara, İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerince, doğada bulunurken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl davranmalıyız, ne gibi tedbirler almalıyız, uyulması gereken kurallar nelerdir ve yön bulma hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra projesi Emet Kaymakamlığına ait, manzarası harika olan ahşap dinlenme mekânında katılımcılara ikramda bulunuldu. Ayrıca bir de müzik ziyafeti verildi. Yürüyüş etkinliğinin bitiminde katılımcılar, özellikle de öğrenciler, Kaymakam Hasan ÇİÇEK’ e unutamayacakları bir gün yaşattıkları için teşekkür ettiler.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar