İŞ VAR,MAAŞ YOK!

Emet-Gediz Harmancık-Simav hattı karayolları işçilerinin 2.5 aydır maaş alamadıkları belirtildi.

İŞ VAR,MAAŞ YOK! Ekonomi

Kütahya karayolları 14. Bölge 148. şube şefliğine bağlı olarak Emet, Gediz,Harmancık, Simavda  çalışan 60 dan fazla işçinin yaklaşık 2.5 aydır maaş alamadıkları öğrenildi.

27 Ağustos 2018 de ihale sözleşmesini imzalayan  Proyap inşaat A.Ş ve Nehirsu  inşaat nakliyat ortaklığı Emet-Gediz Harmancık-Simav hattı karayolları işleri ihalesini aldı. 2 yıl 10 aylık ihaleyi alan firma bünyesinde  25’i Emet’te olmak üzere toplam 60 kadar işçi çalışıyor.

10 Eylülde işe başlayan firmada çalışmaya başlayan  işçilerin yaklaşık 2.5 aydır maaş alamadıkları öğrenilirken,bu durum işçilerin mağduriyetine nende oluyor.

Konu ile ilgili firma yetkilileri ile görüşmek için  Yaklaşan kış ayları nedeniyle artan faturalar,kredi kartları,ev kiraları geçim dertleri nedeniyle mağdur oldukları belirtilen işçilerin halen maaş alamaması üzerine yetkililerin harekete geçerek, mağduriyetlerinin giderilmesi talep ediliyor.

İnternet üzerinde kurumsal telefonları bulunan şirketlere ulaşılamazken, kurum ve şirket yetkililerinden “neden maaşların düzenli yatmadığı “   konusunda  açıklama gelirse  kamuoyuna aktaracağız.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar