KADIN DOĞUMCUNUN MERKEZE ALINMA HABERİMİZ MECLİSTE

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap Kütahya ve Emet ilçemizin sağlık sorunlarını bakan Koca'ya aktardı.

KADIN DOĞUMCUNUN MERKEZE ALINMA HABERİMİZ MECLİSTE Sağlık

CHP Kütahya Milletvekili Dr. Fazıl Kasap görev aldığım sağlık komisyonunda şehrimiz de Devlet Hastanesinin olmadığını ilimizde ve Emet  ilçemizde ki Doktor eksikliğini, Emet ilçemiz de ki doktorların da merkeze çekildiğini sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ ya iletti.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi ve CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, yaptığı açıklamayla Kütahya’nın sağlık sorunlarının git gide daha da büyüdüğünü iddia etti. Milletvekili Kasap, doktor yetersizliği sebebiyle bir çok Kütahyalının çevre illere gitmek zorunda kaldığını, yapım aşamasındaki Şehir Hastanesi inşaatının da ileri sürdü.

Kasap, açıklamasında, "Kütahyalı vatandaşlarım hekim azlığı ve hastanelerin yatak kapasitesinin yetersizliğinden dolayı çevre illere gitmek zorunda kalıyorlar. Bu durum kabul edilebilir değildir. Kütahya'nın birçok ilçesinde uzman doktor eksikliği vardır; hastalar bu yüzden Eskişehir, Uşak, Bursa, Balıkesir, Afyon'a kadar gitmek zorunda kalıyorlar. Düşünün ki, 600 bin insanın yaşadığı bir ilde 1 kadın doğum uzmanı ve 1 göğüs hastalıkları uzmanı var, diğer branşlarda da eksiklikler mevcut. Aylarca Kütahya'da bir tek kadın doğum uzmanı mevcuttur.İlçelerin  tek doktorları merkeze alınmaktadır. İsterseniz gazete manşetlerini getirebilirim" dedi.

“Sağlık Bakanından randevu istedik 1, aydır talebimize cevap verilmedi.”

Yapım aşamasındaki Kütahya Şehir Hastanesi inşaatının da durduğunu iddia eden Milletvekili Kasap, “Kütahya'ya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin kuruldu ancak, bölgede bir Tıp Fakültesi Hastanesi yok. Başta Kütahya'da sağlık hizmeti alanında yaşanan sorunları ve güncel konuları paylaşmak için Sağlık Bakanından randevu istedik, ancak bir buçuk aydır Sağlık Bakanlığı randevu talebimize cevap vermedi. Kütahya'nın sağlık alanında yaşadığı sorunların çözümü için mücadele etmeye devam edeceğimi tüm Kütahyalı vatandaşlarımın bilmesini istiyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar