EMETBOR İŞÇİ ALIMINA BAŞVURU YAPILAMIYOR

Emetbor işletmesine alınacak 30 işçi için başvurular dün başlamasına rağmen, adaylar başvuru yapamıyor.

EMETBOR İŞÇİ ALIMINA BAŞVURU YAPILAMIYOR Ekonomi

Eti Maden işletmeleri, Bandırma, Emet, Kırka, Bigadiç müdürlüklerine toplamda 104 personel alımı yapacakken 12 Kasımda başvuruları başlaması gerekn alım için işkur sitesinde kayıt yaptırılamıyor.

            Yüzlerce gencin bir umut için alım kaydı yaptırmak çabaları, İşkur sitesinde ilanın yer almaması ile beklemeye geçti.İş kur il müdürlüğü  yetkilileri alım ilan ve şartlarının henüz kendilerine ulaşmadığını beyan ederken, Eti maden  işletmeleri genel müdürlüğünün konu ile ilgili bir basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

            9 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Kanuna (Yönetmelik) göre lise ve altı mezunu adaylardan Kamu Personeli Alımı olarak alınacak işçiden KPSS şartı kaldırılması nedeniyle  işe başvuru şartlarının değişeceği gerkeçesi ile ilanın henüz yayınlamadığı belirtiliyor. Etimadenin  yeni yönetmeliğe göre hazırlayacağı başvuru şartları ile işçi alımlarını  çıkarması bekleniyor.

            Emet ilçesine 5   meslek yüksek okulu maden teknolojisi meuzun, 10 lise ve dengi okullar metal işleri bölüm mezunu,15 te lise ve dengi kimya mezunu alımı yapılacak.

 

Kaynak:  - Gazi Emet Gazetesi
Ercan Kolku

Ercan Kolku / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar